• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja kali linux z pendrive bez napędu

0 głosów
260 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia w Systemy operacyjne, programy przez ForeverFriendzone Bywalec (2,430 p.)

Witam!

Mój laptop nie posiada optycznego dysku CD i dlatego podobnie jak inne systemy operacyjne wgrałem sobie na pendrive. Ustawiam odpalanie w systemie z tego pendrive i uruchamia się instalator -no pięknie. 

Problem polega na tym, że w trakcie instalacji jestem proszony o ,,Wykryj urządzenia CD_ROM i zamontuj płytę CD", a nie mam takiej możliwości. 

Jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 stycznia przez diablol Pasjonat (22,760 p.)
Jak dobrze pamiętam to w jakimś poradniku na yt było coś, żeby podczas tego wyjąć pendrive i włożyć. Nie polecam instalować kaliego jaką główny system jak coś.
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia przez tls01 Stary wyjadacz (14,310 p.)
Prawdopodobnie źle nagrałeś ISO na USB. Miałem identyczny problem przy nagrywaniu Kaliego używając, jeśli dobrze pamiętam, Rufusa. Następnym razem użyj dd.

Jeśli poprzednie rozwiązanie nie zadziała (wyjęcie i włożenie nośnika USB z instalacją Kaliego), to możesz ręcznie zamontować ten nośnik w /cdrom używając konsoli.
0 głosów
odpowiedź 9 stycznia przez Aleksander Kozyra Początkujący (280 p.)
Skieruję Cię do tego tematu http://forum.pasja-informatyki.pl/72909/problem-z-instalacja-linuxa-kali#a181300
Tam opisałem co i jak. Mam nadzieję że pomoże :>

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 255 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Kondzix16 Początkujący (480 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 87 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 1,251 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2016 w Systemy operacyjne, programy przez sh1nen Obywatel (1,570 p.)
...