• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pobieranie wspolrzednych z obrazka po kliknieciu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
429 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2017 w JavaScript przez amazintesla Nowicjusz (160 p.)
Witam,

mam za zadanie wczytać obrazek w html-u i po kliknięciu myszką na wybrane miejsce pobrać jego współrzędne.

W javascripcie nigdy nie kodowałem , stąd moje pytanie od czego zacząć naukę żeby umieć napisać taki program?

Czy najlepiej byłoby wykorzystać jakąś bibliotekę czy nie jest to konieczne? Jak Wy byście się za to zabrali i co polecacie na start ?
komentarz 7 stycznia 2017 przez operator Stary wyjadacz (10,920 p.)

mam za zadanie wczytać obrazek w html-u i po kliknięciu myszką na wybrane miejsce pobrać jego współrzędne.

Wybacz, ale z tego zdania nie wynika nic. Po "i" nie do końca wiadomo czego współrzędne pobrać. Względna pozycja kursora od początku układu czy bezwzględna pozycja kursora na obrazku?

komentarz 7 stycznia 2017 przez amazintesla Nowicjusz (160 p.)
A jaka jest różnica pomiędzy względną a bezwzględną pozycją?

No bo jeśli chodzi o względną to na przykład ustalamy sobie że "mierzymy" od lewego górnego rogu.

Jak to wygląda w sytuacji gdy jest to pozycja bezwględna?
komentarz 7 stycznia 2017 przez operator Stary wyjadacz (10,920 p.)

Względna (względem ekranu) byłaby gdyby brać położenie obrazka na ekranie czyli zamiast (0,0) miałbyś (2,6). Bezwzględna (względem ekranu) to pozycja kursora na obrazku, którego współrzędne są mierzone tylko od obrazka.

Ekran

(0,0)---------------------------------------------------------------------

|         (2,2)                                      (x,y)               |

|                              (8,4)                                     |

|         (0,0).............                                             |

|         |    (1,1)  (2,1)|                                             |

|         __________________                                             |

|             obrazek                                                    |

|________________________________________________________________________|

komentarz 7 stycznia 2017 przez amazintesla Nowicjusz (160 p.)
to nie ma chyba aż takiego znaczenia bo ten obrazek bedzie zajmowal cala strone, nie bedzie nic po za nim.
komentarz 25 stycznia 2017 przez amazintesla Nowicjusz (160 p.)
Cześć, jeśli mam już ogarnięte zczytywanie współrzędnych po kliknięciu na obrazek to w jaki sposób teraz mam zapisywać te współrzędne do bazy danych(mysql, postgresql, mssql)?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Żeby coś takiego zrobić najlepiej by było zacząć od JavaScript a potem JQuery (jest ładniej i przejrzyście)
0 głosów
odpowiedź 7 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Cześć, ilu odpowiadających tyle sposobów może być... Wyszukane na szybko: http://jsfiddle.net/az8Uu/243/ http://jsfiddle.net/pSVXz/12/ M.
komentarz 7 stycznia 2017 przez amazintesla Nowicjusz (160 p.)
Dzięki bardzo za przykłady. :)

Sam wcześniej trochę poszperałem i też znalazłem.

Chodziło mi też o to jak się zabrać za napisanie samemu takiego kodu , kiedy nie używałem wcześniej JS.

No nie wiem jestem początkujący i nie chciałbym zaczynać od kopiowania czyjegoś kodu.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 114 wizyt
pytanie zadane 21 września 2016 w JavaScript przez Nasos Bywalec (2,730 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2016 w JavaScript przez Haroy Użytkownik (550 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 310 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...