• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technikum Informatyczne?

0 głosów
393 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Olej00 Nowicjusz (220 p.)
Witam. Zastanawiam się nad wyborem profilu po gimnazjum. Cały czas miałem zamiar iść do Technikum Mechatronicznego, ale od niedawna zainteresowałem się programowaniem. Uczę się HTML i CSS z kursów pana Mirosława. W przyszłości mam zamiar zacząć C++. Zastanawiam się czy lepiej nie pójść do technikum Informatycznego, jednak informatyków jest niby dużo i ciężko znaleźć pracę. Trzeba się wyróżniać. Możecie mi coś doradzić? Pozdro ;)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Dużo informatyków ( duża część nic nie umie ) + duze zapotrzebowanie. Jak nie jesteś pasjonatem, to nie ma sensu ^_^
+1 głos
odpowiedź 6 stycznia 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)

jednak informatyków jest niby dużo i ciężko znaleźć pracę

A gdzieś Ty słyszał, że mało pracy? Informatyków może i jest dużo, ale przecież wystarczy zobaczyć ile jest specjalizacji.

komentarz 6 stycznia 2017 przez Olej00 Nowicjusz (220 p.)
A jeżeli skończę technikum mechatroniczne i będę potrafił programować np. w C++, to potęcjalny pracodawca będzie patrzył na brak wykształcenia informatycznego, czy przyjmie mnie ze względu na umiejętności?
komentarz 7 stycznia 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Szkoła średnia jest mało istotna, w większości będzie patrzał na umiejętności i wykształcenie wyższe w kierunku informatycznym.
komentarz 7 stycznia 2017 przez Olej00 Nowicjusz (220 p.)
Dzięki za pomoc

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 968 wizyt
–8 głosów
10 odpowiedzi 1,851 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 746 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2017 w Offtop przez varano Nowicjusz (150 p.)

93,607 zapytań

142,529 odpowiedzi

322,999 komentarzy

63,098 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Kursy INF.02 i INF.03
...