• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka jest definicja dobrej oceny z matematyki przyszłego informatyka-programisty?

VPS Starter Arubacloud
–4 głosów
724 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez Werlock Użytkownik (580 p.)
Do sedna:

Na podstawie ocen z SP i 1/2 gimnazjoom oceniam swoją matematykę 4/5.

Przy skali ocen cząstkowych 5 = >90%.

Myślę, że raczej rozumiem matematykę z tego zakresu. Zazwyczaj jeśli wychodzi 4 ze sprawdzianu to niewiele brakuje do 5. Często brakuje mi trochę czasu. Mam wrażenie, że do matematyki potrzebuję spokoju. Kiedy słyszę "zostało 10 min." zaczyna się wszystko kićkać, drżenie rąk, saturacja, tętno... "GO, GO, GO!!!". Czy zatem 4 z matematyki na ten okres nauczania jest wystarczającą oceną do myślenia o TI i kierunku informatycznym?

4 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2017 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Na tym etapie nauki nie przejmowałbym się na Twoim miejscu. Sam nigdy nie byłem asem z matematyki, same 2, czasem 3, ale z programowania jestem całkiem dobry, również z pozostałych dziedzin informatyki. Bardzo niewiele zakresu materiału przedstawianego w gimnazjum ma bezpośredni kontakt z informatyką. Wartościowe informacje z punktu widzenia informatyki i tak zostaną przedstawione na studiach, jeżeli taki kierunek wybierzesz.

Wiele osób na studiach na kierunku informatycznym widziałem, którzy byli świetni z matematyki, ale już na przedmiotach związanych z programowaniem czy systemami operacyjnymi nie byli tacy pewni siebie. Oczywiście nie neguję przydatności matematyki w tych dziedzinach, rozwijania umięjętności logicznego myślenia, czy rozwiązywania problemów.

Do tego warto wziąć pod uwagę, że każdy nauczyciel inaczej ocenia. Podstawa programowa jasno określa co ma być przedstawione na zajęciach, jednak nie ma standardów określających jakiej punktacji wszyscy nauczyciele w każdej szkole mają używać lub jak ważna jest dana ocena. 4 w Twojej szkole może oznaczać 3 w innej, albo 5 w jeszcze innej. Cenniejszym wskaźnikiem Twoich umięjętności jest rozmowa z nauczycielem o sprawdzianie, czy o postępach.

Jeżeli mówisz, że chciałbyś rozwijać się w kierunku informatycznym to z doświadczenia wiem, że technikum informatyczne (TI?) jest bardzo cenne, nawet gdy się rozważa rozpoczęcie studiów w tym samym kierunku. Wiele rzeczy można się tam dowiedzieć, których trudno byłoby znaleźć samemu w domu.

PS. "Kićkać"? Serio?
0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
No tak, jak masz pomiędzy 4/5 z matmy to ogarniasz. Poza tym pójdziesz do liceum/technikum to wtedy się sprawdzisz - będzie to samo co w podstawówce i gimnazjum tylko trudniejsze.
0 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2017 przez FrozenShade Bywalec (2,680 p.)
To jeszcze zależy od tego co będziesz programował jako przyszły programista. Jeśli będą to biznesowe appki to nie ma tu wielkich wymagań, chyba, że trzeba będzie policzyć coś specyficznego - wtedy i tak się robi research.

Jeśli chciał byś się wziąć za gry (grafika 3D itp) to macierze i wektory są wymaganą podstawą.

 

Co do szkoły, studiów itp - nawet jak trafisz do ogólniaka lub zawodówki z kierunkiem układacz kostki brukowej a studia kompletnie zignorujesz to nie przeszkodzi to w byciu dobrym programistom - liczy się ten 'myk' do matematyki i programowania, wiedzę można zgromadzić czytając książki a doświadczenie - bawiąc się różnymi opensourcowymi projektami i próbując samemu zrobić coś sensownego. Ja jestem po technikum elektronicznym, kierunek automatyka a dziś proszę: od nastu lat programuję zawodowo a po godzinach jeszcze gry piszę. To tak, żebyś z mniejszym stresem podchodził do spraw związanych ze szkołą i studiami ;)
0 głosów
odpowiedź 11 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Ucz się matematyki i angielskiego, a będzie dobrze. Czytaj książki odnośnie programowania i spokojnie dasz radę.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 231 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez betman Bywalec (2,630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,269 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,074 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...