• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szkodliwe oprogramowanie- w czym się tworzy?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
605 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2015 w C i C++ przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Witam,

od pewnego czasu tworze projekt skupiający się na szkodliwym oprogramowaniu. Szukałem informacji na ten temat w internecie, ale nie znam dobrze środowiska ludzi piszących wirusy inie widm na jakich stronach szukać.. Informacje z google są trochę przestarzałe tzn. Dowiadziałem się, że kiedyś pisano w Assemblarze, ale na innej stronie wyczytałdem, że to przeszłość i trraz pisze sie w c i c++. Możecie mi coś na ren remat powiedzieć? Inteesowało by mnie wszystko filmy, książki, fora, poradniki.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 maja 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
wybrane 22 maja 2015 przez Else
 
Najlepsza

Oczywiście, że w sieci są na ten temat materiały, ale musisz szukać bardziej tzw. white hats. Zinteresuj się bug hauntingiem i reverse engeenieringiem. Mogę polecić ci na YT kanał Gynvaela Coldwinda i portal http://crackmes.de/. Dobre wirusy cały czas pisze się w asemblerze. Oczywiście można posługiwać się C, ale sam nie wystarczy.

Mam nadzieję, że rozumież konsekwencje prawne wytwarzania szkodliwego oprogramowania. Wiedz też, że tworzenie różnego rodzaju malvare nie jest popierane w szerszym środowisku i nie przybędzie ci od tego sławy i chwały. Pieniądze co prawda od tego przybędą, ale pokaźne sumki zarobisz również zwalczając wirusy i dodatkowo nie będziesz mieć problemów z prawem.

+5 głosów
odpowiedź 18 maja 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)

Ktoś chyba przeszedł na ciemną stronę mocy.

0 głosów
odpowiedź 18 maja 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Proste wirusy - Assembler.

Popularna metoda to tworzenie wirusów w kodzie Maszynowym (C/C++)  (bez .NET'u czy Java)

Tworzyć wirusy można na każdym języku programowania.
0 głosów
odpowiedź 18 maja 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
Cześć. Też mnie interesuje mnie ten zakres więc kupiłem ksiażkę: Techniki twórców złośliwego oprogramowania. Elementarz programisty Do tego poczytałem sobie jakie są rodzaje wirusów i proste hasła google np: exploit c++ example

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 391 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 444 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Arbuz666 Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 179 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...