• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer i telefon nie widzą karty SD

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
37,806 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2017 w Urządzenia mobilne przez Ciri Gaduła (3,380 p.)
edycja 3 stycznia 2017 przez Ciri

Przed chwilą, od momentu, kiedy to piszę, moja karta SD działała bez zarzutu. W pewnej chwili podczas przerzucania plików na kartę w telefonie z laptopa nastąpił krach i teraz w ogóle moje urządzenia jej nie widzą. W komputerze słychać dźwięki podłączania pamięci, ale jej nie wczytuje. Próbowałam już resetów i nadal nic. Kiedyś pojawił mi się ten problem, ale wtedy komputer ją odczytywał, pliki z karty przerzucałam na komputer, następnie ją czyściłam, po czym przerzucałam pliki i wsadzałam kartę spowrotem.

Co mogę zrobić, aby odzyskać dane? Bardzo mi na nich zależy.

 

EDIT:
Po dłuższym podłączeniu do Laptopa, katra SD staje się widoczna, ale nic nie mogę na niej zrobić i jej włączyć 

 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2017 przez Phab0 Nowicjusz (140 p.)

Z odzyskaniem może być ciężko, ale udało mi się znaleźć coś takiego:

ZAR

Od razu mówię, że nie korzystałem z tego programu i nie wiem na ile jest skuteczny, ale może pomoże Ci odzyskać chociaż zdjęcia,myślę ze warto spróbować skoro nic nie kosztuje. A i jeśli się zastanawiasz no dobra ale jak mam to zrobić, skoro w laptopie też nie działa? Mimo to spróbuj w laptopie, bo może być tak ze windows "nie widzi" nośnika a go czyta, bo np. nie przypisał litery do niego, co można zrobić ręcznie (sam tak miałem z pendrakami) ale podobno ten program jest w stanie widzieć nośnik mimo iż windows go nie widzi. 

A tak nawiasem mówiąc ostatnio miałem podobny przypadek z kartą micro sd, tylko u mnie było o tyle dziwniej z po prostu bez żadnego wyciągania karta przestała działać po ok. 2 tygodniach. I szczerze to nawet się nie zastanawiałem się nad odzyskiwaniem danych, bo słyszałem o horrendalnych kwotach jakie trzeba wyłożyć żeby odzyskać dane z twardziela. Także oddałem na gwarancję i bezproblemowo wysłali mi nową. 

Jeszcze znalazłem jeden programik

Digital Image Recovery

Powodzenia :)

0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Zobacz czy po podłączeniu karty SD do komputera jest ona wgl widoczna. Najlepiej posłużyć się oprogramowaniem służącym do zarządzania partycjami np. AOMEI Partition Assistant. Prawdopodobnie system plików na karcie uległ awarii.
Jeżeli program wykrywa tą kartę możesz zrobić szybkie formatowanie i odzyskać dane za pomocą programu Recuva (z doświadczenia wiem, że starsze wersje tego programu są bardziej skuteczne i odzyskują więcej danych). Użyj opcji głębokiego skanowania, potrwa dłużej ale będzie bardziej skuteczne.

W taki sam sposób uratowałem parę cennych dokumentów osoba z pracy czy też znajomym.
0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2017 przez operator Stary wyjadacz (10,920 p.)
Jeśli karta jest nie do odczytu wtedy mówiąc kolokwialnie padła. Danych krytycznych nie wolno trzymać na telefonie. Jeśli chodzi o zdjęcia to istnieje możliwość synchronizowania z kontem Google.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 855 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 177 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2021 w Grafika i multimedia przez rafkos Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 292 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...