• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jaką książkę wybrać?

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
549 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2017 w C i C++ przez Mateusz Różański Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 6 lutego 2017 przez Mateusz Różański
Chce iść w C++ ogarniam dość dobrze podstawy, chce ksiazke z przykładami pisaniem programów, więcej praktyki nie tylko nudna lektura, na forum jest odnosnik do polecanych : http://forum.pasja-informatyki.pl/ksiazki-informatyczne-warte-uwagi

Lecz są 3.. Którą wybrać ? którą byście polecili ?

Faworyzuje bardziej tą po środku Stephena Prata, ponieważ słyszałem o niej wiele pozytywnych opinii, ale to aż 1200 stron ;D

 

Pozdrawiam
komentarz zamknięcia: l
komentarz 2 stycznia 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

Pozwolę sobie spróbować zawęzić Twój dylemat do dwóch tylko pozycji. :)

komentarz 2 stycznia 2017 przez Mateusz Różański Nowicjusz (120 p.)
Też byłem sceptycznie nastawiony do tej pierwszej za pierwszym razem :D ale teraz 400stron vs 1200stron, z której ksiazki bede bardziej zadowolony ? :)

Dziekuje za komentarz :)
komentarz 2 stycznia 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

ale teraz 400stron vs 1200stron, z której ksiazki bede bardziej zadowolony ? :)

O których dokładnie tytułach mowa?

komentarz 2 stycznia 2017 przez Mateusz Różański Nowicjusz (120 p.)
Alex Alain Przewodnik dla początkujących C++

Oraz Stephen Prata Język C++ Szkoła programowania Wydanie VI

Te z polecanych na forum :)
komentarz 2 stycznia 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Ja kończę czytać S. Prata "Szkoła programowania" i bardzo dużo mnie nauczyła. Myślę, że umiejętności wystarczające do znalezienia pracy jako Junior Developer.
komentarz 2 stycznia 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Napisałeś, że dobrze ogarniasz podstawy, więc wprowadzenia do programowania Ci raczej nie potrzeba. Nie  znam żadnego dzieła Aleksa Alaina, ale skoro jest "dla początkujących", to chyba już niewiele zostało do wyboru. ;)

Polecam Pratę lub coś od Stroustrupa. :)
komentarz 2 stycznia 2017 przez Mateusz Różański Nowicjusz (120 p.)
Dziękuje Draghan, Evelek

Zamawiam i zabieram się do nauki. Pozdrawiam :D
komentarz 2 stycznia 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
A ja polecam się zapoznać z tym linkiem. Niestety, książka, którą polecam została określona jako "* Not to be confused with C++ Primer Plus (Stephen Prata), with a significantly less favorable review.".

http://stackoverflow.com/questions/388242/the-definitive-c-book-guide-and-list

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 stycznia 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)

Nie patrz na to ile co ma stron, tylko na książkę. Pozycja napisana przez Prata nie jest odpowiednia co do twojego opisu

więcej praktyki nie tylko nudna lektura

Pomimo tego polecam "Język C++. Szkoła programowania", bo jest to książka która zagłębia się szczegóły.

To nie jest takie wszystko kolorowe i musisz spędzić trochę czasu przy "nudnej lekturze".
Nie wiem do końca o czym myślałeś pisząc "nudna lektura", ale zapewniam cię, że żadna książka o programowaniu nie "rozbawi cię" czy "umili czas" ale sprzeda ci kilka informacji na temat programowania, bo zwyczajnie do tego służy.

Dużym problemem jest długi czas wyboru książki.
Kup tego S.Prata i zacznij go czytać. Nie szukaj książek bo nie poznasz ich do póki nie przeczytasz. Po przerobieniu przynajmniej dwóch pozycji będziesz mógł powiedzieć która (z tych dwóch) jest dla CIEBIE lepsza i która dała ci więcej wiedzy.

komentarz 2 stycznia 2017 przez Mateusz Różański Nowicjusz (120 p.)

Pisząc to miałem na myśli 1 temat i w podsumowaniu zastosowanie praktyczne mojej wiedzy 2 temat podsumowanie itd, dzięki za wskazówki laugh

komentarz 2 stycznia 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
W książce Prata jest co rozdział podsumowanie oraz co trudniejsze zagadnienie oddzielne podsumowanie ale proponuję zapoznać się ze spisem treści na np. helionie w pdf, aby cię nie zaskoczyło to co ewentualnie zamówisz. Nie porywaj się jednak na pozycje dla średnio zaawansowanych jeśli jesteś przed zakupem pierwszej książki o programowaniu.
komentarz 2 stycznia 2017 przez Mateusz Różański Nowicjusz (120 p.)
Zastanawiam się jeszcze nad tym "Przewodnikiem dla początkujących"

żeby wkroczyć w ten temat, a potem sobie kupić Prata
+1 głos
odpowiedź 2 stycznia 2017 przez Dominik Kulis Użytkownik (720 p.)
Bardzo polecam wykłady tego Pana. O wiele więcej się z nich nauczyłem niż z książek.

http://hades1.if.uj.edu.pl/cplusplus/index.php/7-wyklad/31-wyklady
komentarz 2 stycznia 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
książki dają to, że w niech jest ściśle uporządkowana wiedza a w takich "wykładach" zazwyczaj wiele rzeczy jest pomijane. Polecam posiadać książkę i przeglądać takie wykłady jednocześnie aby jedno uzupełniało drugie
komentarz 2 stycznia 2017 przez Dominik Kulis Użytkownik (720 p.)
Dokładnie przeczytałem symfornię c++ oraz język c++ Praty. (Jak zaczynałem naukę)

 edit. Warto dodać że w tych wykładach wszystko jest według standardu 11, 14. Z tego co mi wiadomo dobrej książki jeszcze z tym nie ma.
0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2017 przez morele123 Gaduła (4,790 p.)
Od zera do gier kodera dość ciekawie napisana. Thinking in C++ również w miarę dobra.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 102 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 198 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...