• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dron z kamerą

Object Storage Arubacloud
0 głosów
250 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2017 w Offtop przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)

Piszę w offtop bo to bardziej pogadanka i nie nadawałaby się do np."Arduino"

Ostatnio narodził się w mojej głowie pomysł na zakup drona z kamerą, zauważyłem jednak, że kamery w dronach za np. 300-400 zł nie są powalające jak na obecne czasy. Wymyśliłem więc aby zakupić dron bez kamery, mikro kontroler, mostek H do małego silniczka oraz moduł WiFi i stworzyć aplikację na telefon która umożliwiała by podgląd na żywo, albo chociaż "pokaz slajdów" 1 fps. Chciałbym się zmieścić z tym do 400 zł.

Wiem, ze na 4 stówy cudów nie będzie cudów i nie stworzę drona porównywalnego do dji za 2500zł, ale chciałbym zrealizować ten projekt.
4k nie jest wymagane smiley bo chce to zrobić dla siebie, nie do sprzedaży czy pracy.

Zwracam się więc do was o ocenę pomysłu i radę.

1 Czy możliwe jest stworzenie takiego urządzenia kiedy na kamerę poświęcimy 50-80 zł?
2 Jaki dron wybrać aby dał radę z dodatkowym obciążeniem.
3 Czy opłaca się wykonanie takiego sprzętu samemu, pamiętajcie, że w dronach za tak niską cenę nie ma możliwości przekręcania kamery.
4. Jak "przyczepić" wszystkie elementy i który dron nada się do tego najlepiej?
5. Czy jestem skazany na tworzenie drona od zera, kiedy chcę stworzyć taką modyfikację, za taką cenę.

Dodam, że nie posiadam drukarki 3d czy maszyny CNC więc może być trochę trudniej z montażem.
Jeżeli to będzie się trzymać to możecie poradzić taśmę klejącą. :)

Pomysł jest dobry, czy mam wybić go sobie z głowy za taką cenę...

Proszę was o wyczerpujące odpowiedzi na pytania i własną opinię na ten temat.


 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2017 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Za tą cenę bym wykluczył jakiś dodatkowy udźwig. Lecz czas latania to też będzie bardzo krótki
komentarz 2 stycznia 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
moduł kamery jest wielkości 35X17 mm, silniczek krokowy jest BARDZO MAŁY, a cała elektronika nie będzie także zbyt ciążka. Dron za 200 zł startuje do góry z dużą prędkością i co do obciążenia nie obawiałbym się tak jak do instalacji tych elementów na dronie.

A odpowiedzi na pozostałe pytania...

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 165 wizyt
pytanie zadane 10 października 2019 w Offtop przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 338 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2019 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 106 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2018 w Offtop przez Isild Użytkownik (580 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...