• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

budowa płyty głównej - zaliczenie 1 klasy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
442 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez military Obywatel (1,120 p.)
Witam, jestem w 2 klasie i muszę teraz nadrobić elementy elektroniczne na płycie głównej. Wcześniej byłem 2 lata na elektronice i znam to, kondensatory rezystory cewki i inne takie tak duperele. To o to chodzi czy o coś jeszcze??

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 stycznia 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
wybrane 2 stycznia 2017 przez military
 
Najlepsza

Nie wiem dokładnie czy o to chodzi, ale moim zdaniem nie chodzi tu o budowę płyty głównej z perspektywy elektryka, a bardziej informatyka smiley

komentarz 2 stycznia 2017 przez military Obywatel (1,120 p.)
czyli porty mostki itd??
komentarz 2 stycznia 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
ta, gniazda procesora, złącza, chipsety itd
komentarz 2 stycznia 2017 przez military Obywatel (1,120 p.)
no tak ale każda płyta główna jest inna i jedna posiada coś czego inna nie ma, jak rozpoznać gdzie jest zintegrowana karta dźwiękowa, sieciowa i kość biosu chodzi mi o mikrokontrolery
komentarz 2 stycznia 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
tu chodzi o to aby mieć ogólne rozeznanie, ogólnie np chipset jakiś "x" jest do tego i tego. Karta graficzna ma takie i takie złącza i wiesz, że można ją np wrzucić do takiej płyty głównej. Jak masz ogólne rozeznanie co i jak to więcej informacji masz przecież w dokumentacji danej płyty
komentarz 2 stycznia 2017 przez military Obywatel (1,120 p.)
czyli mam poznać ogólną budowę płyty głównej a nie konkretnego modelu??
komentarz 2 stycznia 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)

Tak, ogólna wiedza na początek wystarczy. Jeśli będziesz bawić się w hardware jakieś składanie komputerów, no to wtedy będziesz musiał się zagłębić bardziej w dany model, jego testy itd smiley

komentarz 2 stycznia 2017 przez military Obywatel (1,120 p.)
logiczne, dzięki wielkie za pomoc :) i jak coś to elektronik a nie elektryk. To 2 mocno różniące się zawody :)
komentarz 2 stycznia 2017 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
faktycznie, źle napisałem xD
komentarz 25 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Płyta główna to przeważnie elementy do napięcia niskiego takiego jak 5V, 12V.

Jest to związane z elektroniką

Mam gdzieś na kompie kilka schematów.

Wpisz w google czego szukasz i grafika to wyskoczy Ci wiele różnych opisów i schematów.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,400 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 155 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 568 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez czowiek Początkujący (390 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...