• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyłączanie komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
204 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2015 w Systemy operacyjne, programy przez eVeezu Użytkownik (880 p.)
Cześć,

Mam taki problem, że jak włącze cmd to wyłącza mi się komputer, wyłącza się nawet jak wejdę na jakąś strone z rozwiązaniem tego problemu. Wiecie jak rozwiązać ten problem ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 maja 2015 przez niezalogowany
Wirus trojan i inne, przeskanuj w trybie awaryjnym.
komentarz 17 maja 2015 przez eVeezu Użytkownik (880 p.)
Nie możliwe, że mam trojany itp ponieważ odrazu po formacie kompa sprawdzałem, czy mam dalej ten problem.
komentarz 17 maja 2015 przez niezalogowany
No ale masz jeszcze rekord rozruchowy "MBR", którego pewnie nie wyczyściłeś.
komentarz 17 maja 2015 przez niezalogowany
edycja 18 maja 2015

Użyj malwarebyte.

EDIT:

Jakbyś chciał taki numer robić bez skanera (czyszczenie MBR i partycji) to też się da.

Trzeba to robić z głową, nie pozwolić robalowi przeskakiwać z MBR na partycję i na odwrót.

EDIT2:

Tu masz jeszcze linki odnośnie wirusa w MBR

https://www.google.pl/#q=cmd%2Bworm%2Bmbr&tbas=0

 

Jeden z nich proponuje instalacje linuxa w celu zabicia robaka

Jak to działa: robak nie przeżyje na partycji linuxa (nie zostanie uruchomiony i nie nadpisze się w MBR). Jednocześnie linux nadpisze MBR botloaderem.

 

Wniosek: zainstalować linuxa a następnie go usunąć i zainstalować windowsa to najprostszy sposób. Usuwanie w windows może być problematyczne, ponieważ robak może być uruchomiony i niedoświadczony użytkownik nie będzie wiedział jak go wyłączyć.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 551 wizyt
pytanie zadane 20 października 2019 w C i C++ przez Karpik Użytkownik (680 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 396 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 905 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez eVeezu Użytkownik (880 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,606 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...