• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprawdzanie poprawności pisowni w edytorze tekstu na forum.

Object Storage Arubacloud
+6 głosów
755 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2015 w Sprawy forum przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Czołem. Mam pewną sprawę do administratorów (głównie chyba do Pana MZ)

Czy dałoby radę wprowadzić sprawdzanie poprawności pisowni w edytorze tekstu (czerwnone podkreślenia tak jak to jest w niektórych edytorach)?

Ogólnie szanując członków tej społeczności, chcę by napisany tekst był poprawnie gramatycznie dlatego zawsze muszę przeklejać napisany tekst do MS worda by go sprawdził. Niby zajmuje to chwilkę ale troszkę irytuje. Dałoby się coś z tym zrobić?

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
wybrane 17 grudnia 2015 przez Robert Saternus
 
Najlepsza
To świetna propozycja. Dodałem podświetlanie błędów do edytora. Dziękuję użytkownikowi EventMouse za podesłanie linka do tego wątku i oczywiście Robertowi za wątek. Pozdrawiam!
komentarz 13 grudnia 2015 przez Comandeer Guru (600,710 p.)
Sprawdzanie pisowni można by załatwić pluginem http://ckeditor.com/addon/scayt tyle że na chwilę obecną nie wspiera polskiego w wersji darmowej. Niemniej język polski da się dodać: http://www.webspellchecker.net/additional-languages-support.html ale 500$… cóż ;)
komentarz 13 grudnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
No nareszcie po 210 dniach doczekaliśmy się :D
komentarz 13 grudnia 2015 przez Comandeer Guru (600,710 p.)
Hmm… Z tym, że to nie działa :P Nie sprawdza mi pisowni ani w Chrome, ani w Firefoksie.  Tzn nie do końca działa. Co prawda podświetli, ale nie da się błędu poprawić, bo jest podmienione menu kontekstowe. W lisku wgl nie działa.
komentarz 13 grudnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

No w końcu niektórzy (w tym wyżej wymieniony EventMouse devil) przestaną popełniać głupie błędy ortograficzne ( w tym najbardziej irytujące mnie "chcem").

komentarz 13 grudnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Co prawda podświetli, ale nie da się błędu poprawić, bo jest podmienione menu kontekstowe. 

 

Rzeczywiście, w sumie to menu kontekstowe jest do kitu. Proponuję wyłączyć.

@Comandeer, a na IE? ;)

komentarz 13 grudnia 2015 przez Comandeer Guru (600,710 p.)
Akurat siedzę na lapku, gdzie nie mam postawionych VM-ek i nie chce mi się sprawdzać :P
+3 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2015 przez Benek Szeryf (90,790 p.)
Odświeżam temat. Czy można wprowadzić na tym forum sprawdzanie pisowni?
komentarz 9 grudnia 2015 przez notabigthreat Mądrala (7,060 p.)
może zrób ankietę?
komentarz 9 grudnia 2015 przez Benek Szeryf (90,790 p.)
To powinno być wprowadzone obligatoryjnie, zwłaszcza że autor forum kładzie nacisk na wysoką jakość.
+1 głos
odpowiedź 18 maja 2015 przez niezalogowany
Super pytanie!!! Też to zauważyłem! Ja akurat piszę najlepiej jak mogę po "polskiemu", ale widać w wielu pytaniach, że autor albo jest leniwy i nie chce mu się wciskać Alta, albo nie umie poprawnie pisać po polsku :|
0 głosów
odpowiedź 17 maja 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
Dałoby się np poduczyć podstawowych zasad pisowni ... jak nie panujesz nad własnym syntaxem to co dopiero w programowaniu :>
komentarz 17 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ten edytor jest jakiś dziwny.
Zresztą, zobacz tam na ich stronie, ten defaultowy edytor powinien wystarczyć. :D
Albo dać po prostu zwykłe textarea :D

Ale przecież domyślnie każda przeglądarka ma teraz sprawdzanie pisowni, tylko u mnie Chrome np nie radzi sobie z tym edytorem... :/
komentarz 18 maja 2015 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Stary, tu nie chodzi o to czy ja panuje nad swoim syntaxem czy nie. Po prostu myślę, że było to duże ułatwienie dla całej społeczności - nie tylko dla mnie.
1
komentarz 18 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
No ale ja się z Tobą zgadzam :x

Mega ułatwienie by było.. :D
komentarz 9 grudnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
edycja 13 grudnia 2015 przez efiku
Ja np. mam dysleksję (nie znaczy to, że jestem jakimś tumanem) :P Po prostu robię od czasu do czasu głupie błędy. Edytor na tym forum powoduje, że korzystam z LibreOffice lub Worda do odpowiadania na pytania innych. No bez jaj żeby tak dziadować xD Tym bardziej, że zmiana edytora to nie jest jakaś duża robota...

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 126 wizyt
+6 głosów
3 odpowiedzi 352 wizyt
pytanie zadane 15 października 2016 w Offtop przez jegor377 Stary wyjadacz (13,230 p.)
+4 głosów
0 odpowiedzi 240 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...