• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odzyskiwanie usuniętych danych OdpowiedzNowy wątek

Object Storage Arubacloud
0 głosów
650 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
Witam. Mam pewien problem. Otóż podczas nauki języka programowania Java pisałem przez 3 miesiące bardzo fajne i dosyć rozbudowane programy w dosyć przestarzałych bibliotekach Swing i AWT, które jednak kiedyś chciałem umieścić na GitHub. Posiadałem kopie zapasowe tych programów na dwóch różnych komputerach i jednym pendrive. W ostatnim czasie przeszedłem na bardziej nowoczesne JavaFX i całkiem zapomniałem o tamtych starszych programach. No i tu zaczyna się najgorsza część tej historii. Z powodu zaczęcia czegoś nowego postanowiłem sformatować swój komputer, bo już dobrze zamulał. Zrobiłem to za pomocą bootowalnego pendrive, gdzie pousuwałem wszystkie pliki, a zostawiłem tylko te, który były potrzebne do instalacji systemu. Czyli pozbyłem się tych programów już ze swojego komputera i pendrive. No i przychodzi siostra, abym sformatował jej komputer, bo też zaczyna jej mulić. No OK i sformatowałem. Leżałem sobie rano i przypomniały mi się te stare programy. Jak się kapnąłem, że przez niepamięć o nich pokasowałem ich wszystkie kopie, to myślałem, że nie wytrzymam i coś zrobię komputerowi. Zacząłem lecieć masowo programami do odzyskiwania dach, lecz większość programów albo wcale nie znajduje tego folderu z tymi programami, albo ukazuje mi ten folder jako pusty. Jedynie jakieś konkretne pliki pokazuje mi Ontrack EasyRecovery, lecz ten program nie zachowuje struktury folderów i jest taki burdel, że szok. Nie wiadomo co z czym. Więc takie moje pytanie, czy jest jakakolwiek szansa na odzyskanie tych danych?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2016 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
Próbowałeś tego:

https://www.youtube.com/watch?v=DCX_6CjBv-A

?

Spróbuj odzyskać dane z tego pendrive'a, co go sformatowałeś.
komentarz 31 grudnia 2016 przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
Niestety ten program nie znajduje plików .jar
komentarz 17 marca 2019 przez CoreyCrawford Nowicjusz (100 p.)

Możesz spróbować użyć programu RecoveryTool

0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2016 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
komentarz 31 grudnia 2016 przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
Tragedia. Z tym Linuxem pełno roboty. Na razie jedyne co udało m się zrobić, to załatwiłem pełną wersję programu Ontrack EasyRecovery Professional i po skanowaniu znalazło wszystkie pliki, ale po zrzuceniu ich na kompa są tylko w połowie. Otwieram taki plik .jar. a tam tylko dajmy przykład kod od 550 linii do 600. Pliki są niepełne. Chyba dam sobie spokój, jakoś przeboleje 3 miesiące na darmo. W końcu to było w bibliotekach Swing i AWT to jakiejś nie wiadomo jak dużej straty nie ma.
komentarz 31 grudnia 2016 przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
Recuva nie jest w stanie odnaleźć żadnych folderów. Strong Recovery odnajduje pliki, ale efekt jest podobny jak w programie, który opisałem wyżej, czyli plik niepełny, albo uszkodzony. Kod zastąpiony jakimiś znaczkami.
komentarz 31 grudnia 2016 przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
Dobre, ale trochę drogo. I nie ma pewności, czy odzyskają całe nieuszkodzone pliki.
0 głosów
odpowiedź 30 września 2019 przez Kaleron Bywalec (2,840 p.)
W takich sytuacjach dochodzi do zniszczenia struktury logicznej i ponadpisywania znacznych obszarów nośnika, co bezpowrotnie niszczy nadpisane dane. Praktycznie nie ma szans na odtworzenie starej struktury logicznej - odzyskać można co najwyżej jej fragmenty, ew. pliki luzem w formie, jak ją określił Autor, burdelu, że szok. Masowe przelatywanie automatami do odzyskiwania danych (gdzie były instalowane? ...ano właśnie...nadpisywania ciąg dalszy) niczego w takiej sytuacji nie da.

Można też ręcznie przejrzeć w hex-edytorze wolne (czyli nienadpisane) miejsce partycji - ale tu już trzeba trochę wiedzy i doświadczenia.

I jeszcze jedna uwaga - ze względu na dynamiczną translację adresów fizycznych na logiczne oraz wewnętrzną organizację dane z pamięci półprzewodnikowych przepadają znacznie szybciej niż z nośników magnetycznych.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 349 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 183 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2017 w Nasze poradniki przez Kamil Czech Dyskutant (7,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 356 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Saul23 Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...