• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

node.js chat na stronie.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
305 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2016 w JavaScript przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)

Mam taki problem stworzyłem swoją stronę internetową i chciałbym zmieścić na niej swój własny chat. No i teraz tak osobno zrobiłem chat zgodnie z tym wpisem LINK. Tylko teraz mam pytanie jak przenieść ten chat tak aby zadziałał na serwerze już nie lokalnym.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Musisz zainstalować node.js. Na większości serwerów dzielonych nie ma takich opcji. Wiem, że np. linuxpl instaluje noda za 100zł.
komentarz 30 grudnia 2016 przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
Ok więc jaką inną opcje mam na zrobienie chatu który będzie mi funkcjonował na stronie. Co to opcji z instalacją noda to odpada bo stronę chciałbym postawić na serwerze uczelni bo jest to projekt na ćwiczenia.
komentarz 30 grudnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Najtaniej będzie kupić vps np. aruba cloud(2 msc za darmo) za 4 zł/msc, ale będziesz musiał wszystko skonfigurować komendami.

Inna opcja to zmiana języka na php.
komentarz 30 grudnia 2016 przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
Zmiana jest jak najbardziej możliwa tylko w jaki sposób?
komentarz 30 grudnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Musisz przepisać aplikację na php i użyć websocketów w wersji dla php https://github.com/walkor/phpsocket.io
komentarz 30 grudnia 2016 przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
edycja 30 grudnia 2016 przez kenjiro244

a co myślisz o takim rozwiązaniu LINK?

A gdybym wykupił vps jest możliwe założenie samego chatu na nim a cała strona będzie znajdowała się na innym serwerze?

komentarz 30 grudnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
  1. W przykładzie po prostu użyto domyślnych funkcji php, a nie dodatkowej biblioteki. Tak jak w wielu innych przypadkach upierdliwe jest konfigurowanie nagłówków.
  2. Tak, lecz będziesz musiał odpowiednio to zabezpieczyć.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 85 wizyt
pytanie zadane 7 września 2020 w JavaScript przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 153 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 183 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2020 w JavaScript przez CapTor Nowicjusz (240 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...