• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wygodny fotel do pracy przy komputerze

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
10,711 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Witam przy komputerze jest ważny komfort wygody dlatego planuję kupić fotel myśle że za ok 700-800zl

teraz mam fotel za 300zl ma moze z poł roku a siedzi sie na nim jak na kawałku drewna do tego jest strasznie nie wygodny jesli chodzi o odcinek lędzwiowy. Jaki kupić fotel ? Mam 185 jeśli to ma jakieś znaczenie jesli chodzi o wysokość tej tylnej częśći fotela :p
komentarz 14 października 2019 przez heller.gwendolyn Nowicjusz (100 p.)

Macie sporo racji. Również wydaje mi się, że fotel gamingowy jest najlepszą opcją. Nie są one stworzone tylko z myślą o graczach lecz również o osobach, które pracują wiele godzin przed komputerem. Zastanawiam się nad kupieniem fotela z PRO-GAMER. Znacie ten sklep? 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Cześć.

Sądzisz że na fotelu za np.10000zł siedzi się wygodniej?

Idziesz do sklepu z fotelami,gdzie wybór jest duży siadasz i szukasz najbardziej odpowiedniego dla Twojej "konstukcji",chodzi o kręgosłup i jego podparcie.Podparcie to są te dwie kości w okolicach bioder (du*y)

Przypomina to indywidualny dobór siodełka do roweru.Oczywiście nawet na najlepiej dobranym,du*pa i tak się zmęczy,zależy od czasu siedzenia tzn.przebytych kilometrów.

Jeśli chcesz siedzieć przed kompem 24godz.na dobę,to żaden fotel Cię nie zadowoli,nie mówiąc już o skutkach zdrowotnych.

Pozdrawiam :)
komentarz 30 grudnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
edycja 30 grudnia 2016 przez Pietrak
Nie zgodzę się. Wygodniej siedzi się na fotelu za te 2 tyś, niż na fotelu z marketu.

Popieram, że najlepiej iść do sklepu, lecz to też loteria. Inaczej się usiądzie na kilka minut w sklepie, a inaczej będzie Ci się siedzieć przez 8 h.

Polecam fotele firmy Ergomax z tańszych SitPlus
komentarz 30 grudnia 2016 przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
Tak samo wybierałem moj aktualny fotel, na kilka min jest wygodny ale jak siedzę na nim kilka godzin to jest juz dramat nie mowiac o tym ze pianki straciły elastyczność i siedzi sie jak na drewnie, a co do ceny to pocześci tak napewno na drozszym fotelu byla by wieksza jakość (zaraz ktoś napisze ze kupił fotel za 5 zl i jest wygdony) Wole kupić jeden droższy niż kupować fotel za 200zl i wymieniać go po kilku miesiącach bo sie rozwali oraz mieć problemy zdrowotne. W sumie nic nowego nie wniosłeś. Ja sie pytam co kupić a ty idz do sklepu. Mi chodzi o jakieś dokładne modele itp. Pozdrawiam
komentarz 30 grudnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Słyszałem wiele dobrych opini o sit plus spectrum i space. Różnią się mechanizmem, chodź ten w space potrafi skrzypieć.

Dodatkowo siedziałem przez kilka tygodni na ergomaxie od ergohuman i był spoko, lecz kosztuje 3 tyś. Jak będę miał środki to raczej kupie sobie wersję tańszą.

Na pewno nie kupuj tych pseudo gejmingowych kubełkowych foteli ze "skórą".
komentarz 30 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
kolego @Pietrak.Nie oczekiwałem że się ktoś zgodzi.Wystarczy sens mojej wypowiedzi.

Chodzi o to,że można kupić fotel za bajońską sumę a on i tak nie będzie do końca ergonomiczny,czyli dostosowany do sylwetki siedzącego.

Myślę że ideałem by było zlecenie wykonania fotela indywidualnie do fizjonomii użytkownika.Fotel będzie wygodny do długiej pracy przy komputerze.

I coś jeszcze.Nawet najwygodniejszy i dostosowany fotel będzie niezdrowy jeśli użytkownik będzie spędzał w nim większość czasu.Brak ruchu,spacerów lub uprawiania jakiegoś sportu.Odbije się wcześniej lub trochę później na całym organiźmie.

Na tym kończę moje ględzenie.
komentarz 30 grudnia 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie wiem, kupiłem takie krzesło i jest dość wygodne. http://archiwum.allegro.pl/oferta/ikea-fotel-krzeslo-obrotowe-vilgot-3-kolory-fvat-i5021777461.html

Plecy w pełni oparte, wygodny. Czy jest sens płacić 2-3-5-10 tyś za fotel? nie wydaje mi się. Jak będziesz siedział 15h bez przerwy to ci fotel ze złota nie pomoże.
0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Fotele od SilentiumPC i Diablo z domatora, jak na ten przedział cenowy raczej źle nie jest ( sam mam fotel z diablo )
komentarz 30 grudnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Nawet sobie nie żartuj. Te fotele mają spełniać swoją rolę w samochodzie, gdzie przeciążenia wynoszą kilka G, a nie przed komputerem.

Toć najtańsze fotele z Dżyska majo lepsza ergonomię aniżeli ten sRejser.

Z fotelami gamingowymi jest to samo co z reszta sprzetu gamingowego

wygląd + logo - jakość = 2x cena
komentarz 30 grudnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
No za 700 złotych normalnie wychaczy fotel w kosmos...
komentarz 30 grudnia 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Za 500 zł ma np. wspominamy sit plus spectrum, który nie będzie zaprzeczeniem ergonomii.
0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2022 przez Karoo99 Nowicjusz (140 p.)
Jezeli masz zamiar przesiadywac przed kompem kilka godzin to polecam Genesis Trit 500. super wygodny fotel. regulowany. cena ok 900 zl.
komentarz 31 stycznia 2022 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
nie odświeżaj starych tematów

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,879 wizyt
+4 głosów
1 odpowiedź 359 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2021 w Offtop przez klau_dia Nowicjusz (210 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 2,581 wizyt
pytanie zadane 12 października 2021 w Offtop przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...