• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

komputer nie przechodzi do systemu operacyjnego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
217 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez kacperdyba Gaduła (3,290 p.)

Cześć,

Mam taki problem, otóż wczoraj przy włączeniu komputera zatrzymał mi się nagle na okienku "Trwa uruchamianie systemu Windows", wiecie tym z logiem. Po kilkukrotnym resecie wreszcie normalnie odpalił.

Ale niestety dzisiaj pojawił się ten sam problem, i komputer już nie chcę odpalić. Włożyłem płytę z windowsem, aby spróbować naprawić - ale nie odpala również płyty! zatrzymuje się na ładowaniu składników. Wiecie może co należy zrobić?

 

Dodam jeszcze, że jeden z elementów jest bardzo gorący - to chyba główny układ sterowania, wczoraj przejechałem koło niego kilka razy pędzlem, aby wyczyścić gdyby miał jakiś kurz. Podobny element:

obr

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2016 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
Na zdjęciu zaznaczyłeś chipset, jeśli masz pod ręką jakiegoś linuxa bootowalnego z płyty możesz spróbować go odpalić i zobaczyć czy odpala, a jeśli wywala error to podeślij w którym momencie
komentarz 30 grudnia 2016 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Sprawdź na linuxie bo do diagnozowania dla mnie najlepszy jest linux.https://distrowatch.com/dwres.php?resource=major

tutaj masz zestaw wszystkich dystrybucji.Łatwy opis jak nikt nie miał z nim do czynienia z instalacją http://www.pcworld.pl/news/W.jaki.sposob.naprawic.Windows.za.pomoca.Linux,364661.html

Jeśli chipset mocno się grzeje to podczas uruchamiania w biosie można sprawdzić temperatury a jakby udało Ci się uruchomić w trybie awaryjnym (F8) to cpu-z też pokazuje temperatury.Jest to chipset od grafiki na płycie głównej.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 230 wizyt
pytanie zadane 8 listopada 2016 w Systemy operacyjne, programy przez SHarkUN Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 187 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 925 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...