• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zwracanie wartości w metodzie klasy.

0 głosów
65 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2016 w C i C++ przez użytkownika Adrian Stasiak Początkujący (370 punkty)
Witam, posiadam klasę do obsługi pliku ( otwieranie go, jeśli nie istnieje po standardowej nazwie, można podać inną (działa do skutku, aż nie zostanie podany poprawny plik)

Mam metodę, która sprawdza czy plik istnieje, poprzez standardowe plik.open i plik.good() =true;

Czy jest jakiś sposób, żeby zwrócić plik, tak aby w innej klasie móc na nim operować ?

Metoda nie może zwracać typu fstream, a więc co zatem ?
komentarz 29 grudnia 2016 przez użytkownika shead VIP (120,120 punkty)
Pokaż kod w jaki sposób próbujesz to zrobic ;)
komentarz 29 grudnia 2016 przez użytkownika Adrian Stasiak Początkujący (370 punkty)
Aktualnie jestem w pracy, wrzucę kod koło 18, to po prostu mi żyć nie daje :p

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2016 przez użytkownika Szahid Stary wyjadacz (12,650 punkty)
Ciężko coś powiedzieć bez kodu ale spróbuj zaprzyjaźnić te dwie klasy albo poszczególne metody
0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2016 przez użytkownika playerony Stary wyjadacz (14,600 punkty)
Jak już koledzy wspomnieli bez kodu to tak średnio bym powiedział, ale jeżeli masz funkcję sprawdzającą czy plik istnieje to można przesłać nazwę "dobrego pliku" do innej klasy.
0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2016 przez użytkownika Sinnley Stary wyjadacz (10,080 punkty)
Możesz zwrócić stringa reprezentującego ściężkę do tego pliku.
0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2016 przez użytkownika Criss Szeryf (91,820 punkty)
Po prostu obiektu fstream faktycznie zwracać nie możesz, bo jest niekopiowalny. Ale wskaźnik czy referencje jak najbardziej.
komentarz 29 grudnia 2016 przez użytkownika Adrian Stasiak Początkujący (370 punkty)
Możesz mi dokładniej przybliżyć co zwraca file.open(); jest to ścieżka do pliku? Czy po prostu jakiś "uchwyt"
komentarz 29 grudnia 2016 przez użytkownika Criss Szeryf (91,820 punkty)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 41 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2016 w C i C++ przez użytkownika PryPry Nowicjusz (160 punkty)
0 głosów
1 odpowiedź 94 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w C i C++ przez użytkownika Evelek Stary wyjadacz (14,760 punkty)
0 głosów
3 odpowiedzi 136 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2015 w C i C++ przez użytkownika tarnasm Gaduła (3,010 punkty)
...