• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przykładowe projekty, na których praktycznie uczyłbym się programować

Object Storage Arubacloud
0 głosów
10,022 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2016 w Java przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
Witam!

Nie mam żadnego pomysłu na jakiś mały projekt na którym mógłbym nieco się sprawdzić i zarazem pouczyć. Może być o wszystkim, nie ma określonej tematyki, po prostu chcę popisać ale nie wiem co !!! :D

Mogą być wasze propozycję (bądź ich zbiory), lub jeśli takowe są, strony internetowe propozycjami programów do napisania.

Z góry dziękuje :)

PS: W razie problemu przepraszam za kategorię, w której umieściłem to pytanie, po prostu nie wiem do jakiego wora to wrzucić.
1
komentarz 28 grudnia 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Jak napiszesz w czym chcesz pisać/przy użyciu jakiego stacka technologicznego to pewnie łatwiej będzie coś pomóc. ;)
komentarz 28 grudnia 2016 przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
Zamierzam napisać to w Javie.

Odpowiem już na kolejne nasuwające się pytanie tzn. mój poziom umiejętności.

Otóż w Javie nie siedzę długo, jakiś czas temu zrobiłem pierwszą aplikację okienkową. Jednak proszę się tym aż tak nie sugerować, chcę wyzwania i mogę posiedzieć nad projektem nie małą chwile ;)
1
komentarz 28 grudnia 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Hm, może wybierzesz sobie coś stąd: https://www.reddit.com/r/dailyprogrammer/
komentarz 28 grudnia 2016 przez TheFunny Gaduła (3,420 p.)
Dziękuje ! :D Właśnie tego szukałem!

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)

Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć algorytmy, polecam tobie serwis SPOJ (po polsku) oraz Codewars (po angielsku)

  • Napisz proszę na jakim poziomie jesteś w języku Java.
  • Czy programowałeś tylko aplikacje na komputer ?
  • Czy programowałeś aplikacje mobilne w Javie ?
  • Czy programowałeś aplikacje webowe w Javie Enterprise / Spring ?

Projekty:

  • Prosty chat - nauka TCP, UDP i innych protokołów sieciowych + możliwość stworzenia własnego na warstwie aplikacji. Oczywiście oprócz tekstu możesz zrobić emotki.
  • Parser różnych formatów danych tekstowych np. JSON, XML.
  • Prosta lista rzeczy do zrobienia.
  • Timer pomodoro.
  • Aplikacja CLI, która na podstawie argumentów wykonania będzie wykonywać rutynowe działania np. kopiowanie i przenoszenie plików, dodawanie ignorowania plików i katalogów w systemie kontroli wersji git. 
  • Aplikacja GUI, która opakowuje znaną aplikację CLI.
0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Pamiętaj, pisanie jak nawet najprostszych programów ma sens. Zakładam że nie znasz żadnych języków programowania. Piszesz że chcesz coś zrobić ale nie wiesz co. Odpowiedź jest prosta: Wejdź na youtuba znajdź kanał pasja informatyki :D. Przepracuj kilka lub kilkanaście odcinków dowolnego z kursu programowania(tam są na prawdę dobre przykłady zadań).Wtedy będziesz miał okazję się zastanowić jaki chcesz projekt na początku wykonać i dążysz i próbujesz rozwijać swój projekt. Doszkalasz się kupując książki i czytasz po angielsku tutoriale na temat danego języka(uważam że w polskim internecie nie ma za dużo dobrych tutoriali związanych z programowaniem, chodzi mi głównie o zaawansowane programowanie, są same podstawy lub są stare i mało aktualne). Sukces murowany :D

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 569 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 502 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 553 wizyt
pytanie zadane 22 września 2018 w Sprawy forum przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...