• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka jezyków programowania

Object Storage Arubacloud
0 głosów
563 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Laju Nowicjusz (170 p.)
Interesuje się informatyką i chciałbym zacząć programować.Ogólnie jestem dość młody więc jeszcze brakuje mi kilka lat do matury.Chciałbym się dowiedzieć od jakiego języka najlepiej zacząć.Wiele razy czytałem ,że od Javy czasami że od języka c++.Teraz również podobno popularny staje się język Swift.Czy ma on coś wspólnego z powyższymi językami?

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 grudnia 2016 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2016 przez olgakucharska Nowicjusz (240 p.)
Cześć, ja zaczęłam programować w liceum, na zajęciach, w c++. Potem nauczyłam się c, a teraz próbuję javy i c#. Moim zdaniem, najłatwiejszym do rozpoczęcia jest język c++. Polecam Ci kurs Pana Mirosława. Kurs ten jest dla mnie osobiście bardzo cenny, gdyż wiele mnie nauczył. Potem będzie Ci łatwiej zacząć przygodę z innym językiem. Polecam zacząć od podstaw, a po opanowaniu ich, przejść do podejścia obiektowego.
Załączam link tego kursu.
https://www.youtube.com/playlist?list=PLOYHgt8dIdoxx0Y5wzs7CFpmBzb40PaDo
Życzę rozwijania pasji.
0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Moim zdaniem Python to dobry wybór na początek, jest prosty i uczy dobrych nawyków programowania. W przyszłości ma w szkole zastąpić Pascala. Swift to na razie nisza Apple. Osobiście polecam jako drugi język obiektowo funkcyjny jakim jest Scala.
komentarz 28 grudnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
gdzie python uczy dobrych nawykow? Python rozleniwia
komentarz 28 grudnia 2016 przez surfeliza Stary wyjadacz (11,260 p.)
Pascal był i będzie dopóki nie wyginą nauczyciele, którzy tylko w tym pisać coś potrafią, a jedyne co Pythonowi się na razie udało to zastąpienie go na maturze w przyszłym roku (szkolnictwo) ;)
komentarz 28 grudnia 2016 przez niezalogowany
Był, ale już nie ma. Ten rok to ostatni rok z Pascalem w szkole.
0 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2016 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
Tak naprawdę to nie ma znaczenia jaki język wybierzesz , na sam początek nauki nie warto jest zaczynać od czegoś bardzo skomplikowanego. W zależności od tego co będziesz chciał osiągnąć różne języki programowania są najlepsze.

Najważniejszą rzeczą w programowaniu nie jest język , to jest tylko narzędzie które umożliwia ci napisanie programu, najważniejszy jest pomysł na działanie programu i w zależności od języka różnie go zapiszesz.

Więc tak naprawdę nie ma sensownej odpowiedzi jaki język programowania jest lepszy.
0 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2016 przez Laju Nowicjusz (170 p.)
Ok,dziękuję :)
–3 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2016 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
edycja 28 grudnia 2016 przez Chess

Moim zdaniem od PHP, bo np. nie musisz inicjować inicjalizować zmiennych, ale to moja opinia.

@Diablol:

PS. Dzięki za poprawę i za uświadomienie przez podanie linków.

komentarz 28 grudnia 2016 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
To jest gigantyczny minus dla osoby początkującej..

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 343 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2017 w C i C++ przez Luryxyt Użytkownik (870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 221 wizyt

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...