• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie do użytkowników PC. Ważne! Zbieram opinie.

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
215 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Kamil1993 Początkujący (280 p.)
Jestem serwisantem sprzętu komputerowego, komputery to nie tylko zawód ale też moja pasja. Mam pomysł który chciałbym zrealizować jednak cały czas zastanawiam się nad tym jak pomysł będzie odbierany. Konkretnie, ilu z was zleciłoby budowe kompa człowiekowi który się na tym zna? Na zasadzie "Mam 3k PLN, zrób Pan mi najlepszy komputer" :)

Druga sprawa, ilu z was chciałoby komputer w unikatowej obudowie? Wg własnego życzenia czy projektu?

Np obudowa ze szkła, plexi, drewna, miedzi?

Obudowa pasująca do wystroju domu czy mieszkania, PC w formie stylowego mebla czy nawet mebel przerobiony na obudowę dla PC.

Zrobiłem kilka takich projektów, głównie dla znajomych, czy warto próbować na większą skale?

Ludzie sukcesu podobno rozmawiają o pomysłach więc zapraszam do dyskusji :)

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 grudnia 2016 przez kacperdyba Gaduła (3,290 p.)

Ciekawy pomysł. Wszystko zależy od tego jakie dokładnie usługi oferujesz, z czego jesteś w stanie zrobić obudowę i jak dobrą. Teraz na topie są rzeczy hand-made, więc polecam ci spróbować. Dużo zależy od marketingu, czy social media, pomyśl przedewszystkim nad tym, Powodzenia smiley

komentarz 27 grudnia 2016 przez Kamil1993 Początkujący (280 p.)
obudowe jestem w stanie zrobić ze wszystkiego, kwestia pomysłu, kreatywności mi nie brakuje :) i oczywiście nie jednorazową, wszystko z zachowaniem standardów dla PC i oczywiście wysokiej jakości.
0 głosów
odpowiedź 27 grudnia 2016 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
Szczerze, nigdy bym nie skorzystał z usługi typu, "złóż mi komputer", większość moich znajomych tak samo (nawet ci co nie są związani z branżą IT, woleli by spytać o pomoc znajomego), A obudowa do wystroju mieszkania, to nwm, mi podobają się zwykłe obudowy w stylu full tower więc też raczej bym nie skorzystał. Ale wydaje się to ciekawym pomysłem np obudowa z drewna
0 głosów
odpowiedź 27 grudnia 2016 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Nie wiem czy to się przyjmie, zawsze w ten czy inny sposób trzeba gdzieś te kable puścić i nawet jak się zawsze postarałem i wsio ładnie upiłem to coś się wysypało i kable musiałem rozpiąć albo umyć pomiędzy nimi to zaś kable za krótkie itd.

Ogólnie jestem na etapie chowania komputera nad sufitem (do mycia nie przeszkadza, wada gdzieś kable i tak trzeba wypuścić z USB czy Seriala, oraz w jakiś sposób trzeba go załączyć - ale i na to się znalazł sposób)
0 głosów
odpowiedź 27 grudnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Osobiście nie widziałbym problemu, aby ktoś złożył mi PCta - nie znam się dokładnie na topowych częściach i pewnie coś bym zrypał :v Natomiast co do customowej obudowy na komputer - wolę zwykłą skrzynkę, nie czuję potrzeby przedstawiania tego w jakiś inny sposób.
0 głosów
odpowiedź 27 grudnia 2016 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Myślę że jedyne co mogłoby mnie odstraszyć od zlecenia Ci takiej roboty  są pieniądze jakie za to weźmiesz. Teraz na internecie można łatwa sprawdzić czy dane komponenty będą poasowały więć dla zwykłego śmiertelnika cena nie może być wysoka. Co innego jeżeli chodzi  o jakieś ekstrawaganckie projekty. Tutaj według mnie możesz zarobić bo zwykli ludzie nie myślą o takich fanaberiach jak obudowa pasująca do zasłon
komentarz 27 grudnia 2016 przez Kamil1993 Początkujący (280 p.)
z doświadczenia wiem że:

- za przygotowanie wyceny, czyli co i za ile tak żeby wydajnościowo wyszło najlepiej i zmieścić się w budżecie

- zmontowanie gotowego zestawu

- instalacja systemu

Grzechem byłoby rzucenie kwoty większej jak 200zł.

 

Myślałem również o gotowych obudowach jak typu Tower tylko z drewna i szkła.

Myślę że z materiałem i robocizną nie przekroczyłaby wartości ok. 200-300zł - najtańsze obudowy kosztują 70zł także myślę że nie byłoby tragedii
komentarz 27 grudnia 2016 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Nie maiłem na myśli kosztów materiału ,bo ktoś kto zleca taką robote musi się z tym liczyć ,tylko robocizne. Ale  to co napisałeś brzmi sensownie. Jest dużo soób którch nie interesują komputery i nie mają pojęcia jak się zabrać do składania. Często są to ludzi o zainteresowaniach nietechnicznych a tacy mają zmysł artystyczny . I to są potencjalni klienci

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 338 wizyt
pytanie zadane 28 września 2021 w Sprzęt komputerowy przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,325 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 471 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...