• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Biały pasek na matrycy laptopa.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,133 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Witam.

Ostatnio zauważyłem, że na matrycy mojego laptopa znajduje się biały pasek. Nie jest on równy, wygląda bardziej jakby było jakieś silne światło w tym miejscu za ekranem.

Dodatkowo, bardzo rzadko ale zdarza się, że matryca wyłącza się na sekundę.

Co może być przyczyną tych rzeczy?

Pozdrawiam.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Jeżeli to jest jeden biały pasek, to możliwe że uszkodzona matryca. Jeżeli jest ich więcej, i paski Ci migają czy coś to możliwe że to problem z kartą graficzną / płytą główna. Jeżeli masz jakiś monitor (byle jaki) spróbuj go podłączyć pod laptop by się upewnić że to nie wina podzespołów, jeżeli się upewnisz to już moim zdaniem masz niemalże 100% pewność że to wina matrycy.
0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez operator Stary wyjadacz (10,920 p.)
Przyczyna to uszkodzenie mechaniczne lub zużycie materiału. Polecam wymienić.
komentarz 25 grudnia 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Zużycie materiału to raczej nie jest bo laptop jest młody, a uszkodzenie mechaniczne to wiem, tylko pytanie jakie.
komentarz 26 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Cześć.

a uszkodzenie mechaniczne to wiem...

 Skąd wiesz że mechaniczne,czy o czymś nie wiemy?Może spadł,kiedyś z np.biurka ,niechcący.

Jeśli lapek ma 1,5 roku to zapewne jest jeszcze na gwarancji.Więc nie ma co go rozkręcać.Jeśli jest uszanowany,to bierz paragon,pakuj go do skrzynki i reklamuj w miejscu zakupu.

Przy okazji,czy wykonałeś test z zewnętrznym monitorem,tak jak polecił Ci kolega @adrian1999 ?

Dobrze by było wiedzieć,jak sądzisz?

0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez BinaryMan Stary wyjadacz (12,620 p.)
Ile laptop ma lat ? Rozkręcałeś go może ostatnio ?
komentarz 25 grudnia 2016 przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Nie rozkręcałem, laptop ma 1.5 roku.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 44 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 134 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 354 wizyt

92,551 zapytań

141,400 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...