• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekt sterowania oświetleniem świątecznym

Object Storage Arubacloud
+9 głosów
417 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2016 w Nasze projekty przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
edycja 31 grudnia 2016 przez SyntaxError

Witam.

Przyszedł czas na start projektu, który miałem w głowie już od zeszłego roku. Jest to aplikacja, która umożliwia sterowanie światełkami na choinkach przed moim domem. ;) Ot tak, dla zabawy i przyjemności postanowiłem to zaprojektować, a potem wykonać. 

lights.sntx.ml

Oto efekty mojej pracy z ostatnich dwóch tygodni. Nie obyło się bez komplikacji, ale jakimś cudem udało się ruszyć nawet szybciej niż planowałem początkowo. Zapraszam do klikania. :P

UPDATE: Zapraszam do wydania sylwestrowego. :)

komentarz 23 grudnia 2016 przez niezalogowany

Nie obędzie się bez komplikacji :(

komentarz 24 grudnia 2016 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Jak to mówią wszystko działa dopóki nie odejdziesz od kompa. :P Dlatego też chciałem ruszyć dzień szybciej żeby nie było takiego fackupu w wigilie. Błędy poprawione, wszystko powinno już działać.

6 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)

Ładne wink

0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2016 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)
Super rzecz.

A czy to aby się nie zepsuje jak się przepalą lampki ? :)
komentarz 23 grudnia 2016 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Narazie to mam większy problem ze streamem. xd 8 połączeń i koniec RAMu. Stream przez yt opóźnia strasznie. Co robić? Jak żyć?
0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2016 przez n0s1gnal Użytkownik (700 p.)
Świetne :D

Jak to zrobiłeś magiku :P
komentarz 24 grudnia 2016 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Bo zakończeniu projektu planuje popełnić artykuł podsumowujący z większą ilością szczegółów technicznych. ;)
komentarz 24 grudnia 2016 przez n0s1gnal Użytkownik (700 p.)
Czekam z niecierpliwością :D
komentarz 27 grudnia 2016 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)

http://lights.sntx.ml/#doc

Tu jest już trochę więcej. 

0 głosów
odpowiedź 23 grudnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Mój znajomy, Tomasz Siroń, zrobił coś podobnego
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2464885.html

komentarz 24 grudnia 2016 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Fajne. ;) Tylko ja postawiłem sobie za cel nie wydać więcej niż 150zł.
0 głosów
odpowiedź 24 grudnia 2016 przez niezalogowany
Yhyhyhy fajne! działa

Zrobiłem coś takiego tylko na mniejszą skale z ESP8266 działającym jako webserver

Potem przez strone mogłem kontrolować poszczególne GPIO i np dać przekaźnik
komentarz 24 grudnia 2016 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
Obawiam się, że gdyby to sam moduł wystawiał całą stronę i musiał przyjać cały ruch to to by padło po pierwszych 5min. U mnie z ESP połączony jest tylko serwer websocketów. Klienci końcowi łączą się do tego właśnie serwera i to on wysyła dane do ESP.

Co do przekaźników to zastosowałem jeszcze transoptory pomiędzy moduł a przekaźnik dla lepszego bezpieczeństwa układu z niskim napięciem.
komentarz 24 grudnia 2016 przez niezalogowany
Właśnie zamówiłem pare sztuk nowego ESP32 będę kombinował

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 247 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 708 wizyt
+18 głosów
7 odpowiedzi 466 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2015 w Nasze projekty przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...