• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Niepokojący spadek FPS'ów

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
238 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez skrzybik Nowicjusz (120 p.)

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z wydajnością mojego komputera w różnych grach. Pomijając fakt, że komputer jest nowy ponieważ ma dopiero 2 miesiące to już zdążyłem napotkać problemy. Grając w CS:GO komputer generuje 150-200 klatek na sekundę (FPS), gdzie około kilku tygodni temu wyciągałem spokojnie około 300-400 klatek na tych samych mapach i w tych samych miejscach. Próbowałem aktualizować wszystkie sterowniki, pobrałem najnowsze drivery do karty graficznej, lecz to nic nie daje. Boję się, że problem leży po stronie procesora, lecz nie wiem jak to sprawdzić i nie jestem pewien czy to na 100% procesor, dlatego zwracam się o pomoc do moich "kolegów informatyków". Jeżeli macie podobny problem lub zmagaliście się kiedyś z takim utrudnieniem to prosiłbym o wyjaśnienie sprawy ^^

Mój sprzęt : 

Płyta główna MSI H110M PRO-VD

Pamięć HyperX Fury DDR4, 2x8GB, 2133MHz

Procesor Intel Core i5-6600

Karta graficzna Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ 4GB

Zasilacz MODECOM Volcano 750 120mm

Sterownik do karty graficznej : Radeon Software Crimson ReLive Edition 16.12.1  

PS. Tworząc ten temat wyjdę pewnie na osobę, która przejmuje się pierdołami, bo co to takiego 300 fpsów, a 150 przecież człowiek widzi tylko 60 klatek, lecz wydałem na ten komputer dosyć sporą sume i zalezy mi na tym aby wszystko działało poprawie i bezbłędnie.

Z góry dziękuje za pomoc 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 grudnia 2016 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Hmm... może masz ustawiony jakiś limit klatek na sekundę?
Jaki masz monitor?
Polecam jednak ustawić limit klatek na taką samą ilość jak częstotliwość odświeżania monitora.
Gdyż karta graficzna niepotrzebnie się męczy i generuje klatki które i tak nie będą użyte.

Co robiłeś w tych dwóch tygodniach? jakieś programy instalowałeś? Czy pojawiła się jakaś aktualizacja gry "counter strike global offensive"?
komentarz 21 grudnia 2016 przez skrzybik Nowicjusz (120 p.)
Aktualizacje się pojawiały, lecz nie takie, które obciążałyby moją grafike :/

limit mam ustawiony na 999 fps

W ciągu dwóch tygodni normalnie pracowałem na komputerze, czasem przeinstalowałem sterownik do karty graficznej, ale to też nie ma wpływu na słabą wydajność, bo sprawdzałem

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 590 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 663 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2018 w Sprzęt komputerowy przez Baranek07 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 289 wizyt

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,615 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...