• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

losowo generowane hashe przez password_hash

Object Storage Arubacloud
0 głosów
198 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2016 w PHP przez Zoltan054 Nowicjusz (220 p.)
Witam, jestem w połowie odcinka trzeciego kursu php (o rejestracji) i natknąłem się na problem, otóż nie wiem dlaczego lecz funkcja password_hash generuje mi różne hashe tego samego hasła, a z tego co wiem to dla tego samego hasła powinien być wygenerowany ten sam hash (w końcu jakoś trzeba je porównać przy logowaniu) Jaka może być tego przyczyna?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
wybrane 21 grudnia 2016 przez Zoltan054
 
Najlepsza

Nie, nie musi, a nawet nie generuje dwóch tych samych stringów.
Do "porównania" potrzebujesz password_verify.

Tyle potrzebujesz wiedzieć na teraz. Jeżeli chcesz wiedzieć co dokładnie się dzieje prześledź dokumentacje password_verify i password_hash

komentarz 21 grudnia 2016 przez Zoltan054 Nowicjusz (220 p.)
A więc źle zrozumiałem temat, dziękuję za sprostowanie :)

Podobne pytania

+3 głosów
0 odpowiedzi 563 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 429 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 401 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2017 w PHP przez eliano Gaduła (3,640 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...