• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kolorowanie tekstu w polu tekstowym

0 głosów
57 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2016 w C i C++ przez Niespecjalny Gaduła (4,180 p.)
Witam,

Robię edytor tekstowy w "c" i prawdopodobnie wykorzystam do tego WinApi. Przy kodowaniu pomaga mi ta strona http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-WinAPI-C++/Podstawy/Kontrolki/178

Jak doczytałem do "Pole tekstowe w całej okazałości (Windows 98)" to zacząłem się zastanawiać jak zrobić aby litery były różnych kolorów, w sensie chciałbym podświetlać niektóre słowa kluczowe(mechanizm znajdywania myślę że ogarnę ale może też macie jakieś ciekawe pomysły).

Chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość kolorowania liter w takim oknie? Jaką funkcję powinienem do tego wykorzystać, jak to działa?

Dajmy np że chciałbym aby słowo "bla" było czerwone a "Kto" zielone. Są to słowa z przykładu z tej strony którą podałem.

Jeżeli coś nie do końca wytłumaczyłem to przepraszam, postaram się to szybko naprostować.

Dzięki :D

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 100 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 83 wizyt
pytanie zadane 7 października 2018 w Inne języki przez rvlx Nowicjusz (120 p.)
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

63,340 zapytań

109,599 odpowiedzi

228,959 komentarzy

44,173 pasjonatów

Przeglądających: 187
Pasjonatów: 10 Gości: 177

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...