• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy istnieje biblioteka, w której jest funkcja konwersji utworu na kodek aac?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
260 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2016 w C i C++ przez Bot Użytkownik (760 p.)
Witam!

Tak jak w temacie, poszukuję bibliotek, która będzie mogła odczytać plik dźwiękowy(w wielu formatach) i przekonwertować na kodek aac, a następnie przekonwertowany plik zapisać. Czy takowa bibliotek w ogóle istnieje(jeśli nie zadowoli mnie sama funkcja konwersji na kodek aac)?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 grudnia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Coś takiego można zrobić z konsoli przez ffmpeg:

ffmpeg -i wejscie.wav -acodec aac -b:a 128k -strict -2 wyjscie.m4a

Przykład z bitrate 128kb/s. W nowych wersjach ffmpega "-strict -2" nie jest potrzebne.

 

komentarz 19 grudnia 2016 przez Bot Użytkownik (760 p.)
Takie dość głupie pytanie czy to jest biblioteka?
komentarz 19 grudnia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Nie, to narzędzie do linii poleceń. (w zasadzie ffmpeg to jest biblioteka, ale po to ma prosty interfejs z linii poleceń by nie trzeba było ślęczeć dniami i napisać kilkadziesiąt-kilkaset linii kodu żeby poprawnie obsłużyć plik audio.)
komentarz 19 grudnia 2016 przez Bot Użytkownik (760 p.)
właśnie mi na tym zależy
komentarz 19 grudnia 2016 przez Bot Użytkownik (760 p.)
edycja 19 grudnia 2016 przez Bot
Żeby wszystko to było biblioteką, więc mam pytanie: Czy masz na tyle czasu, chęci oraz wiedzy żeby pomóc mi używać tego jako biblioteki?
komentarz 19 grudnia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Nie mogę pomóc, bo sam nie umiem. Biblioteka jest stworzona dla prawdziwych zaawansownaych konwerterów i odtwarzaczy muzyki, a do prostego "mam plik, chcę go zapisać jako AAC" służy właśnie narzędzie ffmpeg.
komentarz 20 grudnia 2016 przez Bot Użytkownik (760 p.)
A przynajmniej wiesz gdzie zdobyć same dlle?
komentarz 20 grudnia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
https://ffmpeg.org/

Powiedziałbym powodzenia, ale sam bym się tego nie podejmował, a co dopiero mówić to osobie która nie może wyguglować paczki do pobrania. Przepraszam za szczerość.
komentarz 8 stycznia 2017 przez Bot Użytkownik (760 p.)

Spoko, takie cos wlasnie mi sie przydalo, caly projekt zakonczylem i dziala! P.S. Przepraszam za ortografie, ale klawiatura nie obsluguje polskich znakow

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 314 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez alpha.netrunner Gaduła (4,690 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 180 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 221 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...