• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Grafik komputerowy

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
511 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2016 w Grafika i multimedia przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Witam.

Mam 14 lat. Mój talent do rysowania postaci jest bardzo słaby ale napisy wychodzą mi już lepiej. Moje pytania brzmią zatem następująco:

*czy rysując w zeszycie kiepsko można zostać dobrym grafikiem komputerowym? Czy można nie mieć talentu w zeszycie a na komputerze robić dobre projekty?

*jakie programy polecacie na początek?

*jakie szkoły powinno się skończyć i czy w tych szkołach rysuje się na komputerze czy na kartce papieru ?

*jakie pieniądze można na tym zarobić na początku a jakie np. po 10-ciu latach pracy?

Przypomnę tylko, że jestem w tym zielony :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi i okazaną pomoc :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 18 grudnia 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)

czy rysując w zeszycie kiepsko można zostać dobrym grafikiem komputerowym? Czy można nie mieć talentu w zeszycie a na komputerze robić dobre projekty?

Zależy jakie projekty. Grafika komputerowa to złożone pojęcie. Można na przykład tworzyć bogato ilustrowane plakaty reklamowe lub grafikę do gier, jak i layouty stron internetowych, czy identyfikację wizualną firmy (logo, wizytówki). Osobiście właśnie tak dzielę grafikę komputerową - na odpowiednik fizycznego rysownictwa, malarstwa, sztuki przeniesiony na ekran monitora oraz grafikę użytkową (do której jest mi zdecydowanie bliżej i o której mogę powiedzieć więcej). Są to dwie całkiem moim zdaniem niezależne subdziedziny grafiki komputerowej. Istnieją graficy specjalizujący się zarówno w obu dziedzinach, jak i tylko w jednej z nich.

jakie programy polecacie na początek?

Gimp, Adobe Photoshop, może przydać się też tablet graficzny.

jakie szkoły powinno się skończyć i czy w tych szkołach rysuje się na komputerze czy na kartce papieru ?

Opcja teoretycznie idealna to Liceum Plastyczne -> kierunek Grafika komputerowa na studiach. W tej sytuacji oczywiście mnóstwo rysowania na kartce, historii sztuki i tego typu rzeczy. 

Jednak wcale nie jest to gdziekolwiek wymagane, szczególnie jeśli nie jest się entuzjastą grafiki artystycznej i nie planuje się przyszłości z nią związanej.

jakie pieniądze można na tym zarobić na początku a jakie np. po 10-ciu latach pracy?

Podobnie jak w programowaniu różnice w wynagrodzeniach są tak duże i wpływa na nie tak wiele czynników, że nie da się tego określić. Jednym słowem: dobre, coraz lepsze w zależności od jakości prac. Polecam zapoznać się z ogłoszeniami grafików na forach graficznych, ofert pracy na pracuj.pl i tym podobnymi.

Pozdrawiam.

+1 głos
odpowiedź 18 grudnia 2016 przez Ciri Gaduła (3,380 p.)
* Można.
  Można.
  Wszystko zależy od twojego talentu  i pracy indywidualnej. Często jest tak, że osoby umiejące rysować na kartce nie mają problemu z rysowaniem na komputerze, ale w odwrotną stronę już nie koniecznie.

* Gimp, Photoshop

* Ważniejsza jest kreatywność i umiejętności. Co do szkoły to szkoły plasyczne, szkoły z kierunkami grafiki komputerowej.W każdej szkole są wymagane umiejętności plastyczne. No chyba, że wybierze się kurs dokształcający to tam będzie tylko komputer.

* Wszystko zależy od twoich indywidualnych zdolności.

* Wszystko zależy od twoich indywidualnych zdolności.

Podsumowując: musisz umieć również rysować na kartce.
0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2017 przez TrawiastY Początkujący (450 p.)
Ja też w ogóle nie umiem rysować odręcznie, a grafiki komputerowe wychodzą mi całkiem niezłe. Ja szczerze używam cały czas Gimpa, ale mam także Photoshopa. Według mnie trzeba podejść do tego na "kto co lubi". Istnieją owszem szkoły dla grafików, ale typowy grafik najpierw zaczyna swój projekt na kartce, trudno wymyślić coś w zaawansowanym programie graficznym. Warto, żebyś chociaż tam jakieś zdolności posiadał :). Co do zarobków zależy co robisz: możesz zrobić banner na YouTube za 20 zł, możesz zaprojektować stronę WWW za 100, a możesz także zająć się okładkami na produktach.

Mam nadzieję, że pomogłem :).

Podobne pytania

–3 głosów
1 odpowiedź 811 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 304 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 150 wizyt
pytanie zadane 25 października 2020 w Grafika i multimedia przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...