• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zdobyć klucz do Windowsa z niedziałającego laptopa / czy zainstaluje W10 bez znajomości klucza

Object Storage Arubacloud
0 głosów
833 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez easytodo Mądrala (5,380 p.)
Witam serdecznie,

ostatnio z jednym z moich laptopów stało się coś niedobrego (Asus), od tak system przestał się uruchamiać i przy każdej próbie, po 10-15 minutach ładowania, wyrzuca bluescreena i próbuje od nowa.

Próbowałem już włączenia systemu w trybie awaryjnym oraz uruchomienia funkcji Recovery (obie czynności wymagały bootowalnego pendrive z W10) - efekt dokładnie taki sam jak powyżej.

Zdecydowałem się na reinstall Windy i tu pojawia się problem - nie posiadam klucza licencyjnego do Windowsa na laptopie. Windows jest oczywiście oryginalny, lecz na obudowie nie mam żadnej nalepki z kodem ani nie mogę go uzyskać przez konsolę.

Gdzieś w sieci przeczytałem, że czasami niepotrzebny jest product key przy ponownym instalowaniu systemu na laptopie, bo jest on trzymany w biosie/uefi, ale warunkiem jest instalacja dokładnie tego samego systemu (w tym przypadku był to Windows 8). Jednak na stronie Microsoftu dostępny jest jedynie obraz W10.Laptop był kupiony z W8, później aktualizowany do W10. Płyty z systemem do laptopa niestety nie dostałem.

Czy dam radę zainstalować Windowsa 10 bez klucza? Jeżeli nie, to w jaki sposób uzyskać takowy z mojego laptopa? A może problem z laptopem da się rozwiązać w inny sposób?

Pozdrawiam!
komentarz 17 grudnia 2016 przez Michał Kazula Pasjonat (19,540 p.)

W przypadku Win 8 klucz jest w BIOSie.

Proponuję zainstalować Win 8 z dysku Recovery.

Następnie zajrzyj tutaj - link 

Mając klucz od Win 8 możesz zainstalować Win 10. Pod jednym warunkiem. Że zdążyłeś zarejestrować swój klucz pod Win 10.

komentarz 18 grudnia 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Jeżeli Windows jest oryginalny to musiałeś dostać do niego klucz.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2016 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
Wydaje mi się, że powinieneś mieć na dysku ukrytą partycje recovery z Windowsem.
Sprawdź w sieci jakim klawiszem się ją uruchamia, ona zrzuca obraz Windowsa jakiego dostałeś a nowym laptopem.

 
Jeśli robiłeś aktualizację do Windows 10 to prawdopodobnie założyłeś konto Microsoft.
W takim razie po zainstalowaniu 10 wystarczy, że się na nie zalogujesz, nie potrzeba klucza.
komentarz 17 grudnia 2016 przez easytodo Mądrala (5,380 p.)
Z tego co przeczytałem, opcję reinstallu systemu z użyciem dysku recovery uzyskuje się poprzez narzędzie Windows Recovery, do którego nie mam dostępu - w takim razie jak inaczej uzyskać do tej opcji dostęp?
komentarz 17 grudnia 2016 przez Zero Dyskutant (8,210 p.)
edycja 18 grudnia 2016 przez Zero
Kiedyś w laptopach na dysku twardym miały ukrytą partycję z obrazem systemu.Zazwyczaj przy uruchamianiu komputera wciskało się np F12 i pojawiało się menu pozwalające na zrzucenie obrazu na partycję C:

Niestety nie wiem jak to jest rozwiązane w twoim laptopie, może zrezygnowano z tego rozwiązania.

Nie ma sensu się tym martwić, wejdz na https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO i po prostu instaluj dziesiątke, nie musisz znać klucza, jest zapisany na twoim koncie.
0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2016 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Można normalnie używać Windows'a 10 bez wprowadzania klucza, jedyny problem to bardzo ograniczona personalizacja.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 4,555 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 290 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 250 wizyt

92,566 zapytań

141,419 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...