• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

WiFi gubi połączenie po krótkim czasie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
949 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
Witam,

Mam pewien problem z routerem. Otóż używając sieci bezprzewodowej np. na smartfonie po kilku minutach strony przestają się ładować. Telefon wskazuje cały czas że zasięg jest ale strony nie otwierają się. Wyłączenie WiFi i włączenie go na nowo i ponowne połączenie się z siecią naprawia problem i można dalej przeglądać internet. Jest to jednak dość uciążliwe... Na laptopie gdy siedzę przy biurku podłączam kabel i jest wszystko okej. Używając wifi jest ten sam problem co na smartfonach, co 15minut +/- muszę się rozłączyć i połączyć na nowo.

Mam w mieszkaniu router Cisco EPC3925 (w moim pokoju) oraz wzmacniacz sygnału D-Link DAP-1520 który jest w korytarzu i jest potrzebny aby WiFi było też dostępne w salonie i kuchni. Wzmacniacz tworzy 2 dodatkowe sieci (2,4ghz i odzielnie 5ghz). Problem który opisałem powyżej występuje na każdej sieci, czy to tej bezpośredniej z routera czy też tej z wzmacniacza.

Pamiętam że kiedyś miałem ten problem i jakoś udało mi się to ogarnąć (coś w ustawieniach routera trzeba było zmienić tylko teraz nie pamiętam co, jakiś czas albo wielkość MTU chodzi mi po głowie ale to pierwsze próbowałem ustawić i nic nie dało a to drugie nie do końca wiem jaka wartość była by ok :/ ). Pare dni temu byłem zmuszony przywrócić router do ustawień fabrycznych i problem powrócił.

Ktoś wie co może być tego przyczyną i jak to naprawić? Jeżeli potrzeba jakieś screeny z ustawień routera to podam.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 grudnia 2016 przez Lrror Bywalec (2,720 p.)
Zawsze jest opcja resetu routera. Ale z tego co pamiętam to u mnie też coś takiego występowało i nieraz występuje, u mnie jest to wina sieci (zasięgu 3G) router czasem gubi sygnał.
0 głosów
odpowiedź 16 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Zasięg, jakaś przeszkoda, słaba antena routeru lub firmware do wymiany, upgrade na nowsze.
0 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2017 przez Excalibur Początkujący (400 p.)

Może masz w DHCP ustawione release time na 15 minut?

Fajnie by było gdybyś tu dał dumpa(na routerze chyba backup settings czy jakoś tak) ustawień to można by to przeanalizować.

Jest też możliwe, że sąsiad testuje WifiJammer na Raspberry Pi ;)

Podobne pytania

–1 głos
3 odpowiedzi 419 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,110 wizyt
pytanie zadane 26 października 2018 w Sieci komputerowe, internet przez luna22 Obywatel (1,420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 249 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...