• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[C++][C#][Swift]Prośba o poradę.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
321 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2016 w C i C++ przez niezalogowany
edycja 15 grudnia 2016
Witam

Mam pytanie. Z różnych względów chcę przejść/spróbować innego języka. Obecnie poznałem prawie wszystkie podstawy zgodnie z książką Prety. Zostało mi już tylko tworzenie własnych funkcji i zastanawiam się nad C# i Swift. Prawdopodobnie może się zdarzyć że zamiast wrócić ponownie do C++ poznam jeden z tamtych języków i będę chciał 2 się nauczyć (Swift jak czytałem ma "części wspólne" z C#). Uczę się obecnie na macOS 10.12.1. W tej chwili myślę o aplikacjach multimedialnych. Który waszym zdaniem język wybrać? C# czy Swift? Z czego się uczyć? Zaznaczam, że mam obecnie słabo z kasą i nie mam iPhone'a (wbudowany w Xcode Symulator nie ,,uwzględnia" czujników w urządzeniu). Jak to jest też z kodem. Jak wiem pisząc aplikacje międzyplatformowe 70% kodu na dana platformę jest wspólna a resztę 30% trzeba zmienić. Jak to jest też z pisaniem graficznych aplikacji w VS for Mac? I analogicznie jak to jest z kodem w Swift i pisaniem programów z graficznym interfejsem w Xcode 8.1? Każda porada i informacja jest dla mnie cenna.
komentarz 16 grudnia 2016 przez niezalogowany
Jest tu ktoś kto zna Swift i C#? Mógłby ktoś porównać oba języki? Tak z własnego doświadczenia jak to "wygląda" od strony początkującego i już bardziej zaawansowanego?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 grudnia 2016 przez Lrror Bywalec (2,720 p.)
Język C# jest coraz popularniejszy. Ma duże możliwości i jak się przekonałem (przynajmniej dla mnie) jest bardzo łatwy. Jednak jest bardzo "przesiąknięty" microsoft'em. O języku "Swift" siedząc w tych tematach kilka lat nie słyszałem ani razu. Więc chyba popularny nie jest. A skoro nie jest to i nauka jego nie będzie taka łatwa. Ja polecam C# to co napisałem to tylko moje przemyślenia nikt nie musi się z nimi zgadzać.
komentarz 16 grudnia 2016 przez niezalogowany
Swift jest od 2 lat. Jest to następca Obj-C stworzony przez Apple. Jak pamiętam już jest popularniejszy od Obj-C.

Mógłbyś mi bardziej opisać C# porównując do C++ najlepiej? Słyszałem od nauczyciela, że wiele bajerów do odtwarzacza muzyki się nie doda i tylko proste gry da radę zrobić. Jeżeli chodzi o gry to jak czytam to się nawet zgadza, ale jak z resztą?
komentarz 16 grudnia 2016 przez Lrror Bywalec (2,720 p.)

Każdy język ma duże możliwości ale to zależy od stopnia jego opanowania. Z tym odtwarzaczem to na pewno się da. W końcu nie takie programy są pisane w tym języku.
Gry również mogą być bardzo dobre. Ogólnie C# w porównaniu do C++ jest (moim zdaniem) bardziej przejrzysty i łatwiejszy w składni do zrozumienia. Jednak jest cecha która dla mnie jest wadą ponieważ C# wymaga środowiska np: .NET bez którego ani rusz.
Dużo ciekawostek jest na np wikipedi jak byś chciał więcej wiedzieć: Klik

komentarz 16 grudnia 2016 przez niezalogowany
edycja 16 grudnia 2016
Czytałem w wikipedii. Bardziej mi chodziło o porównanie z twojego doświadczenia. Czasami coś co wygląda na łatwiejsze może dla początkującego i zielonego w temacie w rzeczywistości może być trudniejsze. Bardziej mi też chodziło w formie porównawczej, np. to jest albo coś zastąpione jest tym, czegoś tam nie ma i coś innego jest. Jak to jest też z tworzeniem graficznego interfejsu? Dzięki Mono nie potrzebuję programu takiego jak Qt Creator?  Później ktoś inny by mi może napisał o Swift bo trudno jest mi się zdecydować  czy zacząć od nowego języka jakim jest Swift czy znowu postawić na multiplatformowość C# mniejszą od C++.
komentarz 16 grudnia 2016 przez Lrror Bywalec (2,720 p.)
T-ak ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że wolę C++. C# ma tę wadę że jest w łatwy sposób zdekompilować program. Ponieważ nie jest on kompilowany tak jak C++ a jedynie zamieniany na pośredni język CIL dla środowiska uruchomieniowego. Są na to programy które maskują kod itp ale nie są to darmowe rozwiązania.
komentarz 16 grudnia 2016 przez niezalogowany
Znalazłem darmowe zaciemniacze :) Podać link do artykułu? :) No rzeczywiście wada, ale na szczęście można użyć jednego z tych programów (jeden wbudowany w Visual Studio) i udostępniać tylko program z "zaciemnieniem" :) Jest to też zaleta bo po kompilacji na innym systemie program jest wydajniejszy niż gdyby był napisany w C++ :)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 609 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 117 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2020 w C i C++ przez Anahan89 Obywatel (1,270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 184 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...