• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

NodeJS - problem z REST API

Object Storage Arubacloud
0 głosów
303 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2016 w Inne języki przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)

Cześć,

Próbuję napisać Proste REST API w NodeJS. Niby wszystko działa, ale tak jakby nie mogę poprawnie zapisać nic do bazy za pomocą POST. Przy czym nie bardzo rozumiem, gdzie mam błąd. Tutaj jest kod serwera, tutaj  kod modelu. Wzorowałam się bardzo mocno na tym poradniku. Czy jakiś master mógłby mi posłużyć pomocą?

Załączam screen z postmana, który pokazuje, że w każdej wartości mamy tylko standardowe id, a nie ma tych pól u mnie z modelu.

komentarz 15 grudnia 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
W bazie wszystko normalnie jest zapisane? Lognij sobie w POST req.body.number w konsoli i zobacz czy w ogóle coś tam masz.
komentarz 15 grudnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Dobra ok, baza też nie dopisuje, ale zauważyłam błąd co do modelu. Zamiast number powinno być phone, co już jest poprawione i nadal nie działa.
komentarz 15 grudnia 2016 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Nie wypluwa żadnego błędu podczas zapisywania do bazy? Zdebuguj sobie wszystko po kolei consolelogiem i zobacz co gdzie jest. Zacznij od req.body,number/message, czy nie są  puste, później  czy w 'nr' wszystko jest zapisane tak jak powinno.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 grudnia 2016 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
wybrane 15 grudnia 2016 przez Kornelia Kobiela
 
Najlepsza
Może to głupio zabrzmi, ale sprawdziłaś, czy nie wysyłasz postmanem requesta po multipart/form-data z headerem application/x-www-form-urlencoded? Czasem udaje mi się zrobić coś takiego i się dziwie, że serwer mi nie parsuje requesta :P
komentarz 15 grudnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Dzięki, właśnie do tego doszłam. Działa!!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2018 w JavaScript przez Anoonymous Obywatel (1,560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 356 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2016 w JavaScript przez rhidox Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 304 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2018 w HTML i CSS przez Dzony66 Początkujący (310 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...