• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MySQL outer join i count. Pokazywanie także rekordów gdzie count = 0

Object Storage Arubacloud
0 głosów
191 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2016 w SQL, bazy danych przez fusemul Użytkownik (710 p.)
Witam, mam, wydaje mi się banalny problem, ale pustkę w głowie.

Mam dwie tabele: kategorie i produkty. Chciałem zliczyć w której kategorii jest ile produktów. W tabeli produkty mam cat_id, w tabeli categorie mam cat_id. W moim wyniku kategorie powinny być ułożone po kolei, każdy ID powinien mieć swoją wartość, nawet jeśli jest to 0.

Problem, że nie pokazuje mi tych kategorii, do której nie ma jeszcze przypisanych produktów, a więc tego cat_id nie ma w tabeli produkty. Podpowie mi ktos jak to zrobić? bo chyba MySQL ma nieco ograniczone możliwości joinowania tabel?
Próbowałem:
SELECT c.cat_id, count(p.cat_id) FROM products p left outer join categories c on  p.cat_id=c.cat_id group by c.cat_id
 

no ale niestety, pokazuje tylko te kategorie których ilość >0
pozdrawiam i dziękuję
komentarz 12 grudnia 2016 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Daj zrzuty tabeli to się zobaczy co można zrobić...

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2016 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
wybrane 13 grudnia 2016 przez fusemul
 
Najlepsza
prawie dobrze :) tylko odwrotna kolejność tabel w  left outer  ( albo right outer  przy tej kolejności)
komentarz 13 grudnia 2016 przez fusemul Użytkownik (710 p.)
rzeczywiscie, zbyt szybko zwatpilem, ze nie bedize dzialalo i sie poddalem. Problem rozwiazalem w koncu i tak w php nieco inaczej, ale i tak dziekuje za odpowiedz :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 644 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2017 w SQL, bazy danych przez PieroQQ Początkujący (420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 668 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 150 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2021 w SQL, bazy danych przez Bartek030 Obywatel (1,460 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...