• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka c++ - jaka książka / kurs

Object Storage Arubacloud
–1 głos
762 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2016 w C i C++ przez dewe Gaduła (4,300 p.)
Witam, wiem, że to pytanie się pojawiło już wiele razy, ale z roku na rok te standardy się zmieniają, więc pytam ponownie.

Co polecacie do nauki c++? Aktualnie znam tylko podstawy. Zmienne, pętle, warunki, switch.

Jaką książkę lub kurs polecacie? Najlepiej jakąś książkę po której będę w stanie pisać jakieś Cracki do programów/gier, albo jakieś aplikacje okienkowe.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 grudnia 2016 przez niezalogowany
wybrane 12 grudnia 2016 przez dewe
 
Najlepsza

Standardy się zmieniają, ale ty wciąż tkwisz w podstawach które pozostają identyczne. A gdy skończysz podstawy i zechcesz poduczyć się standardów to zajrzysz do dokumentacji cpp.

Najlepiej jakąś książkę po której będę w stanie pisać jakieś Cracki do programów/gier (...)

Do tego potrzebujesz raczej hexeditora i znajomości asemblera niż C++

(...)  albo jakieś aplikacje okienkowe.

Tutaj to raczej dowolny kurs z sieci o danej bibliotece

komentarz 12 grudnia 2016 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
A moglbys podpowiedziec jaki jest zakres podstaw? Jak rozpoznam moment w ktorym bede mial opanowane podstawy i bede mogl zajac sie bibliotekami?
2
komentarz 12 grudnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)

Jak rozpoznam moment w ktorym bede mial opanowane podstawy i bede mogl zajac sie bibliotekami?


Wbrew pozorom to jest dobre pytanie. Ciekawy jestem, co shead Ci na nie odpowie. :)

komentarz 12 grudnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Co do crakingu, zajmowalem sie tym na studiach, hobbistycznie oczywiscie i nie pisalem nic w asemblerze. Poza C to Python
1
komentarz 12 grudnia 2016 przez niezalogowany

A moglbys podpowiedziec jaki jest zakres podstaw? Jak rozpoznam moment w ktorym bede mial opanowane podstawy i bede mogl zajac sie bibliotekami?

Huh, nie ma jasnej definicji podstaw.

Dla mnie podstawy C++ to obiektówka (dziedziczenie, polimorfizm, etc łącznie); powiedzmy, że standard C++11 (chociaż ten akurat powoli wliczałbym w podstawy) i C++14 to już coś ponad podstawy no i oczywiście wszystkie liby to już rozszerzenie.

Co do crakingu, zajmowalem sie tym na studiach, hobbistycznie oczywiscie i nie pisalem nic w asemblerze. Poza C to Python

Jasne, ale jakieś minimum pojęcia warto mieć szczególnie w sytuacji gdy problem można rozwiązać jmp, albo nop. Nie zdarza się to już za często, ale warto znać te techniki ;)

Znajomość C i Pythona w tym celu jest rzeczą niezwykle przydatną, a taki C++ jest raczej opcjonalny i za bardzo nie widzę jego zastosowania

komentarz 12 grudnia 2016 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
A za co mogę się wziąć w C++? (Byle nie konsola, bo mnie do odtrąca) od czego najłatwiej będzie zacząć? Jakieś aplikacje działające w tle? (Np. co godzine żeby wyświetlał się alert czy inne tego typu programy - jaka biblioteka do tego i jak to mniej więcej napisać?) Lub jakieś może macie inne propozycje? :D
komentarz 12 grudnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
W c++ jak w wielu innych jezykach mozesz zrobic wszystko
1
komentarz 12 grudnia 2016 przez niezalogowany

A za co mogę się wziąć w C++? (Byle nie konsola, bo mnie do odtrąca) od czego najłatwiej będzie zacząć? Jakieś aplikacje działające w tle? (Np. co godzine żeby wyświetlał się alert czy inne tego typu programy - jaka biblioteka do tego i jak to mniej więcej napisać?) Lub jakieś może macie inne propozycje? :D

Mówiąc szczerze to aplikacje konsolowe są zdecydowanie bardziej praktyczne od tych okienkowych, automatyzacja okienek jest mało wygodna, a na pewno nie tak trywialna jak konsoli.

Jeżeli chodzi o okienka to pewnie Qt, jeżeli chcesz porobić ciekawsze rzeczy to pewnie zainteresuje cię też Boost.

komentarz 12 grudnia 2016 przez dewe Gaduła (4,300 p.)

No ale w konsoli nie da się stworzyć żadnego przydatnego i estetycznego programu. Chciałbym robić cokolwiek innego, byle nie te konsole :P 

1
komentarz 12 grudnia 2016 przez niezalogowany
Jeżeli mówisz, że w konsoli nie da się zrobić żadnego przydatnego i estetycznego programu to oznacza tylko tyle że żadnego jeszcze nie widziałeś, dla mnie to okienka są mało przydatne w części przypadków.

Spójrz choćby na gcc (z którego przecież korzystasz), ffmpeg, gdb, vim, radare2, openssl, metasploit, ...
komentarz 12 grudnia 2016 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
W takim razie przepraszam. A mógłbyś mi podpowiedzieć co można stworzyć w aplikacji konsolowej? Coś przydatnego. (ffmpeg gdb vim etc - nie mam pojęcia co to jest).

Byłbym wdzięczny gdybyś uzasadnił co ciekawego można tworzyć w konsoli to może mnie zachęcisz :D

Podobne pytania

0 głosów
7 odpowiedzi 922 wizyt
pytanie zadane 6 września 2018 w PHP przez Gumason Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 6,080 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 550 wizyt
pytanie zadane 11 października 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...