• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Testy penetracyjne książka

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
960 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Mask Nowicjusz (180 p.)
Witam, szukam jakiejś dobrej i aktualnej książki o pentestach dla początkujących. Zainteresowały mnie tytuły "Metasploit przewodnik po testach penetracyjnych" oraz "Bezpieczny system w praktyce..." jednak czytałem ze są nieaktualne a żadnej innej dobrej książki nie mogę znaleźć.

Z góry dzięki za pomoc

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 grudnia 2016 przez niezalogowany
"Metasploit przewodnik po testach penetracyjnych" jest książką o narzędziu Metasploit, a taka już jest stara i niekatualna po paru miesiącach.

O "Bezpieczny system w praktyce..." ciężko jest mi się wypowiedzieć, pewnie  korzystają ze starego Kali

Jeżeli chcesz czegoś ponadczasowego to poczytaj sobie o eksploitacji konkretnych grup błędów, ogólnie o pentestingu... "Cisza w sieci" jest fajną książką, dobrym źródłem do poznania błędów będzie też OWASP
komentarz 12 grudnia 2016 przez Mask Nowicjusz (180 p.)
Ale co potem
komentarz 12 grudnia 2016 przez niezalogowany
Po czym? Pytasz o którą ścieżkę?
komentarz 4 stycznia 2017 przez Mask Nowicjusz (180 p.)
pentestow
komentarz 4 stycznia 2017 przez niezalogowany
Porób sobie ctfy, jakieś pwn'y i inne rzeczy tego typu ;)
0 głosów
odpowiedź 12 stycznia 2017 przez Krzysztof Pawliczuk Obywatel (1,500 p.)
na początek polecam black hat python, powinna jeszcze gdzieś być na helionie. wystarczająco otwiera oczy na to i tamto.,

z podobnych zabawek do metasploita są jeszcze:

burpsuite, maltego,

w góógle jest dużo angielskojęzycznych ebóóków dot. kali linux i tam jest sporo o metasploicie.

jak chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat to nie skupiaj się na samym metasploicie tylko na technikach i metodach pentestów.

jedyne co w tej kwesti ogranicza to własna głowa ;)
komentarz 16 stycznia 2017 przez Mask Nowicjusz (180 p.)
opinie na temat tej książki są różne, zastanawiam się czy nie lepsze będzie skupienie się na programowaniu a potem "hacking- sztuka penetracji"
komentarz 26 stycznia 2017 przez aTastyCookie Początkujący (320 p.)
https://shinsec.pl/jak-zostac-hakerem/

Nie skupiałbym się za bardzo na tych książkach. W artykule znajdziesz dużo lepsze źródła (cybrary.it, www.pluralsight.com). Najlepsze materiały są niestety drogie

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 215 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 608 wizyt
pytanie zadane 25 października 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez YooPach Początkujący (260 p.)
+9 głosów
8 odpowiedzi 900 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...