• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Moja pierwsza gra mobilna - RGB Arcade(+w unity).

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
293 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2016 w Nasze projekty przez BSkoczylas Użytkownik (530 p.)
edycja 11 grudnia 2016 przez BSkoczylas

Dzień dobry, mam 14 lat i chciałbym Wam przedstawić moją pierwszą grę na androida o nazwie RGB Arcade.

Może najpierw taka krótka historia: programuje już od dwóch lat(zaczynałem od c++, później web), no jednak nigdy nic "poważnego" nie zrobiłem(oprócz kilku gier zrobionych za pomocą SDL2), ostatnio to w ogóle rzadko kiedy siadałem do kodu, nie miałem po prostu na to ochoty.. Więc któregoś dnia postanowiłem, że zacznę bawić się w programowanie prostych gierek na urządzenia mobilne, z początku miałem się zacząć uczyć libgdx i tam coś kodzić, lecz język java mnie dobijał.. Więc wybór padł na jakiś gotowy silnik - unity.

Ta gra jest moim pierwszym w ogóle projektem w unity, przy pisaniu jej uczyłem się dokumentacji itd. Zrobiłem ją w jeden weekend, może piękna nie wyszła, lecz jednak od czegoś trzeba zacząć.. Z myślą o przetestowaniu różnych spraw związanych z wydawaniem gier itd., postanowiłem, że wrzucę tą "gierkę" na Google Play.. Mógłbym rozwinąć ją bardziej i dopiero wrzucić, lecz ja już chciałem nabrać trochę doświadczenia na późniejsze projekty..

Mam nadzieję, że za może tydzień moja ta pierwsza gierka przybierze formę taką, jaką bym chciał aby miała - dodam więcej opcji, rankingi, nowe tryby itd..

Jeżeli komuś udało się to przeczytać, to bardzo dziękuje :). A teraz może przejdźmy do samej mini-gierki(w tym momencie mini).

Tak w skrócie: w grze sterujemy piłką(za pomocą poruszaniem ekranu), która reaguje na grawitacje i spada. Na dole ekranu mamy interaktywne przyciski, dzięki którym zmieniamy kolor piłki. Po co? A no dlatego, że piłka spadając będzie mijać różnego koloru platformy, jeżeli wpadnie na platformę o innym kolorze, niż ona sama - przegrywamy, a jeżeli trafi w platformę o tym samym kolorze - otrzymujemy punkt. No oczywiście to jest koncept pierwszego trybu, mam pomysły na dużo więcej, ale to później..

Link do google play:FAJNY LINK RGB ARCADE

Tak więc zapraszam do śledzenia "mojego profilu" na Google Play - z pewnością trafią tam bardziej rozwinięte produkcje, jak wspominałem - ten projekt jest tylko dla "zebrania" doświadczenia.

Dziękuje za uwagę, miłego dnia :).

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 grudnia 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
komentarz 11 grudnia 2016 przez BSkoczylas Użytkownik (530 p.)
Bardzo Ci dziękuje za tą informację, z pewnością buga jak najszybciej postaram się naprawić przy najbliższej aktualizacji. Aż dziwne, że ja po kilkunastu testach nic takiego nie znalazłem.

Cieszę się, że taka prosta gierka ode mnie Ci się spodobała :), każda opinia napędza mnie bardziej do rozbudowania tejże apki, bo nie oszukujmy się - ona ciągle wygląda jak jakaś wersja beta lub coś.
komentarz 11 grudnia 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Jakieś animacje by się przydały to fakt. Jeżeli chcesz utrzymać spójność i ładny design to zrób to w stylu Material Design, w którym Android jest zrobiony. Taką grę myślę, że nie będzie problemu tak zrobić. Jakbyś się zdecydował to na tło daj tapetę à la Google Now:)

PS: Ten przycisk w menu głównym się przycina, strasznie słabo to wygląda;)
+1 głos
odpowiedź 15 grudnia 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Treść niedostępna w moim kraju? Hmm...

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 417 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2016 w Nasze projekty przez Azrael Początkujący (440 p.)
+3 głosów
2 odpowiedzi 298 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2017 w Nasze projekty przez BSkoczylas Użytkownik (530 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 282 wizyt
pytanie zadane 10 października 2019 w Nasze projekty przez ptaku19 Użytkownik (800 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...