• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca po technikum informatycznym jako front-end developer

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,372 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez remo82 Użytkownik (560 p.)
Witajcie! Zastanawia mnie,czy po technikum informatycznym jest jakakolwiek szansa na zatrudnienie w charakterze JUNIOR frond-end developera? Załóżmy,że taki delikwent posiada wiedzę z zakresu HTML5,CSS3,LESS,RWD(Bootstrap),Javascript,JQuery, i jakiegoś photoshopa lub innego programu graficznego.
komentarz 13 grudnia 2016 przez kralcz88 Obywatel (1,810 p.)
Cześć Wszystkim! Jestem tu nowy, ale od pewnego czasu śledzę działalność guru Mirosława Z. i jestem pod wrażeniem tego co robi, jaki i przyjemności jaka płynie z programowania. Póki co to na razie moje pierwsze kroki w HTML oraz CSS. Podbijając pytanie - co myślicie o bootcampach front-end-development (online lub stacjonarnych) organizowanych przez rożne firmy na rynku? Czy warto inwestować niemałą kwotę w taki kurs? Może ktoś ma jakieś doświadczenia...

2 odpowiedzi

–1 głos
odpowiedź 9 grudnia 2016 przez niezalogowany

Witajcie! Zastanawia mnie,czy po technikum informatycznym jest jakakolwiek szansa na zatrudnienie w charakterze JUNIOR frond-end developera? 

Tak,

imo nawet bez wykształcenia średniego się obejdzie. Liczą się umiejętności poparte przez portfolio.

komentarz 9 grudnia 2016 przez remo82 Użytkownik (560 p.)
Dzięki bardzo za odpowiedź.
1
komentarz 11 grudnia 2016 przez suice Gaduła (3,960 p.)
edycja 11 grudnia 2016 przez suice
Trzeba byc zdolniacha zeby sredniego nie skonczyc. Ciezko taka osobe powaznie wziac pod uwage, o czyms to swiadczy jednak :|

 

Co do samego tematu, mam kolege, ktory bezposredniego po technikum poszedl na juniora we froncie.
–1 głos
odpowiedź 19 sierpnia 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Liczy sie to ile umiesz a nie jakie masz papiery.

Znam osoby które nie mają jeszcze 18 lat a myślą i radzą sobie dużo lepiej w programowaniu, od osób które mają magistra po polibudzie.

Zrób jakiś większy projekt, taki w którym będziesz mógł się wyżyć i pokazać jak najlepiej to ile umiesz.
Mówiąc większy projekt mam na myśli taki na co najmniej 3 miesiące, ale jeśli nie masz tyle czasu może być coś mniejszego.

Projekt wrzucasz na GitHuba, dajesz link do CV w PDF
Wysyłasz tego PDF w wiadomościach do firm
Rekruter przejrzy kod (uwaga! praktycznie nikt nie odpala programu, więc nie musisz się martwić o to, że nie działa. Jeśli wygląda na taki który działa, będzie potraktowany pozytywnie)
Część zaprosi cie na rozmowe (większe szanse na zaproszenie daje dodanie zdjęcia, potwierdzone info)
I to na rozmowach dowiesz sie czego ci brakuje do dostania się do danej firmy

+radzę pracować na kilku branchach i regularnie rozwijać projekt na githubie, git jest podstawą w pracy, której co prawda można się szybko nauczyć, ale dużo lepiej będzie, jeśli będziesz miał go opanowanego idąc na rozmowę, niż jeśli będziesz się go uczyć podczas pracy

Tekst był kilka razy poprawiany, sorry za ewentualne błędy wynikające z nie usunięcia pewnych słów, jeśli takie powstały

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 1,970 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 298 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 543 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2016 w HTML i CSS przez Sonys1234 Nowicjusz (130 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...