• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy mam wirusa? Iphone 6s

Object Storage Arubacloud
0 głosów
853 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2016 w Urządzenia mobilne przez Iphone6s Nowicjusz (120 p.)
Witajcie!

Kilka dni temu ściągnełam na mojego Iphona 6s e-booka i mój telefon zaczął szybciej zużywać baterie. Czy mam wirusa? A jak mam to jak go usunąć?
komentarz 7 grudnia 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Nie ma czegoś takiego jak wirus na telefony. Chyba, że umyślnie dałeś uprawnienia aplikacji, która to teraz wykorzystuje, ale to widać a co to za wirus, który jest widoczny.
komentarz 7 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Jak to nie ma wirusów na telefony? Nie znam żadnej plaftormy, na którą nie ma wirusów ;)
komentarz 7 grudnia 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Jeżeli pobierasz tylko z Google Play/App Strore to nie będziesz miał wirusów.
komentarz 7 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Co nie neguje istnienia wirusów na telefony.
komentarz 7 grudnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
wirus != złośliwe oprogramowanie or wirus == złośliwe oprogramowanie? :D
2
komentarz 7 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Z punktu logicznego:

Zdanie p - wirus nie jest złośliwym oprogramowaniem

Zdanie q - wirus jest złośliwym oprogramowaniem.

Widzimy, że q = ~p

Czyli: p q to inaczej p~p, co jest tautologią :)

p ~p p ∨ ~p
0 1 1
1 0 1

A więc tak, to prawda :D (oczywiście przymknij na to oko, wiem, że to było pytanie a nie zdanie logiczne)

komentarz 7 grudnia 2016 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)

Jeżeli pobierasz tylko z Google Play/App Store to nie będziesz miał wirusów.

Nie jestem pewien co do app store bo nie jestem posiadaczem IPhone ale jestem pewien ze na sklepie play są wirusy, bo nie ma prawie żadnej ochrony przy dodawaniu aplikacji, a koszt 25 dolców jednorazowo to nie tak dużo jak na założenie konta na sklepie play :)

2
komentarz 7 grudnia 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Ale przecież widzisz jakie aplikacja ma uprawnienia, więc można oszacować co ona robi. Poza tym lepiej pobierać tylko aplikacje od popularnych, zaufanych deweloperów.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Szybciej to znaczy? Trzymał cały dzień a teraz trzyma godzinę?

Co to za ebook? Zwykły plik, czy aplikacja do przeglądania ebooków?

Może masz włączony np. bluetooth?
komentarz 7 grudnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Imho to chyba pora kupić nowego iphone'a :D
komentarz 7 grudnia 2016 przez Iphone6s Nowicjusz (120 p.)
Tak trzymał 1 dzień a teraz max 3-4 goodzin. Był to jeden plik. Nie mam włączonego bluetooh
komentarz 7 grudnia 2016 przez Iphone6s Nowicjusz (120 p.)
Dostałem go we Wrześniu
4
komentarz 7 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Choćby to był najlepszy sprzęt na świecie, to IMO nie warty swoich pieniędzy, ponieważ za tą kasę można kupić świetny komputer, a nie jakiś wypasiony telefonik ;) A w dodatku apple ostatnio coraz bardziej mnie śmieszy, na siłę chcą wpychać jakieś swoje rozwiązania typu USB-C, które praktycznie nigdzie indziej nie mają zastosowania.
3
komentarz 7 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Kilka dni temu ściągnełam

A potem

Dostałem go

Nawet nie wiem jak mam do Ciebie mówić :D

2
komentarz 7 grudnia 2016 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
USB-C nie ma zastosowania? Przecież coraz więcej telefonów przechodzi na ten port. Jest on wygodniejszy i umożliwia technologię szybkiego ładowania.

Co do telefonów zgadzam się i nie. W polsce w zasadzie telefony są czymś za co wyjątkowo przepłacamy w stosunku do innych zachodnich krajów, w których walutą jest euro, dolar.

Mimo wszystko dobry smartphone daje spore możliwości. Ja np. cenie sobie szybko działający telefon z którym nie muszę się męczyć gdy chce z niego skorzystać. Długi czas trzymania baterii i szybkie jej ładowanie też są dobrymi sprawami :)
2
komentarz 7 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ech, źle ująłem to z USB-C. Miałem bardziej na myśli, że znaczna większość dzisiaj to urządzenia z USB-A, a oni tak po prostu sobie je wyrzucają. Trzeba kupić przejściówkę i huba, które (oryginalne) są "bardzo tanie" :)

A moim zdaniem wydawanie na telefon powyżej 1000zł to zły pomysł. Mi telefon służy głównie do komunikacji i raz po raz do przeglądania internetu, czy obejrzenia filmiku. Chociaż był całkiem tani (jakieś 400zł) to pracuje prawie bez zarzutów i nie wiem po co byłby mi potrzebny lepszy.
komentarz 7 grudnia 2016 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Przecież nikt nie każe ci kupować telefonu z konkretnym portem. Jeśli coś staje się standardem trzeba trochę poczekać, puki co telefony z USB-C są w mniejszości, wkrótce będzie na odwrót.

A wydawanie 1000zł na telefon - jest to uzasadnione dla kogoś kto tego potrzebuje. Jest to dokładnie tak jak z komputerem. Możesz przecież pisać z laptopa za 400zł, albo z potwora za 10 tys. Na każdym z nich napiszesz ten post, podobnie jak na każdym telefonie do kogoś zadzwonisz. Jeśli jednak chcesz robić coś poza pisaniem postów na komputerze, albo dzwonieniem na telefonie, kupujesz lepszy sprzęt.

Choć tak jak wspomniałem głównym powodem, dla którego telefony są tak drogie jest fakt, że zarabiamy w złotówkach.

Średnia pensja w USA jest na ten moment podobna do tej w Polsce, oczywiście tam jest to kwota w dolarach, u nas w złotówkach, ale jednostkowo wychodzi to podobnie. Taki iphone 7 w najdroższym wydaniu kosztuje 849$ i również w USA jest uważany za drogi, bo oni są przyzwyczajeni, że ich telefon kosztuje tyle ile twój czyli 4 stówki, a nie ponad dwa razy więcej.

U nas ten telefon kosztuje 5000zł. Podejrzewam, że niewielu amerykańców zgodziłaby się wydać 5000$ nawet za najlepszy telefon. U nas ludzie to robią bo są przyzwyczajeni, że telefony kosztują często nawet więcej niż komputery.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 299 wizyt
pytanie zadane 1 maja 2017 w Urządzenia mobilne przez skrakerpmi Nowicjusz (140 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 102 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...