• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Staż front end - co jeszcze muszę umieć.

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
955 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kalif Użytkownik (640 p.)

Cześć!
Po wakacjach chcę pójść na staż front end. Nie jestem pewien jednak czy moje umiejętności wystarczą, bo uczę się na poważnie jakieś 2-3 miesiące (wcześniej to tylko przeczytanie jakiegoś tutoriala i koniec motywacji) ...
Do wakacji chcę ogarnąć jeszcze: choć podstawy JS, coś o bootstrapie pewnie bo często o nim słyszę, podstawy Wordpressa, może jakiś SASS. Teraz zacząłem coś czytać o git i wiem, że to raczej przyda się jako junior, ale nie jest specjalnie skomplikowany temat, żeby trzeba było dużo czasu na niego poświęcić.

Aktualnie moje umiejętności są na poziomie: https://kalif1.github.io/bhagskara/

Na stronce na pewno do poprawy jakaś tam drobna kosmetyka; to, że cała strona jest na divach a nie znacznikach HTML 5 to wina Zelenta i jakoś ciągle nie mogę się zabrać za nie :D; trochę bałagan w kodzie prawdopodobnie (lepsze komentowanie pewnie by się przydało). No i oczywiście, żeby strona była RWD bo zamykanie tego w kontenerze 1200px jest co najmniej słabe :D. Coś jeszcze? Jak oceniacie?

 

Wygląd to darmowy PSD z neta.

1
komentarz 7 grudnia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
"...cała strona jest na divach a nie znacznikach HTML 5 to wina Zelenta i jakoś ciągle nie mogę się zabrać za nie :D..." Za to masz minusa ode mnie.
komentarz 7 grudnia 2016 przez Kalif Użytkownik (640 p.)
Zasłużenie ;)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 grudnia 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Na pewno przyda się zapoznać z HTML5, bo mimo wszystko obecnie to jest podstawa przy pisaniu HTML-a.

Warto też pochylić się nieco nad zagadnieniem dostępności (np. czemu label w formularzu jednak jest potrzebne albo czemu uniemożliwiłeś nawigację klawiaturą).

Do tego warto sobie poczytać np o jakichś preprocesorach CSS (Sass, LESS, PostCSS, Stylus – w kolejności od najpopularniejszego).

Co do JS-a: polecam książki Rauschmayera.

komentarz 7 grudnia 2016 przez Kalif Użytkownik (640 p.)
rozumiem, a jak daleko mi jeszcze do stażu?
komentarz 11 grudnia 2016 przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)
Troche... JS sie przyda i to na takim poziomie powiedzmy Znosnym.. HTML5 to chyba juz podstawa dbalosci  o dostepnosc nigdy za malo RWD podstawy chociaz i to nie musi byc bootstrap a nawet moze byc media queries + flexy

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 3,826 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 2,143 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BartekDataIT Użytkownik (770 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 2,705 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2017 w Python przez BartekDataIT Użytkownik (770 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...