• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Shell> telnet server_host 3306

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
214 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Chess Szeryf (76,710 p.)
Jak uruchomić tego shell'a? Chcę wpisać komendę, ale nie wiem gdzie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Trochę nie za bardzo rozumiem treść pytania...  Masz jakiś serwer np. VPS i chcesz się z nim połączyć? W  Linuksie po prostu włączasz  terminal i działasz, w Windowsie nie ma nic wbudowanego, więc możesz skorzystać np z programu putty.

Poza tym jaki telnet? Korzysta się  już raczej tylko z SSH, telnet jest niebezpieczny.
komentarz 7 grudnia 2016 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
Na jakim muszę być katalogu, aby wydać tę komendę, oto mi chodzi.

Np. aby wydawać komendy związane z mysql muszę być na katalogu:

C:/xampp/mysql/bin

A żeby wydać komendę: telnet server_host 3306 to na jakim directory muszę być?
komentarz 7 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Ale po co Ci ten telnet? Z czym chcesz się połączyć? W jakim celu?

Nie wiem jaki to Windows, jakiś ogólny poradnik co do telnetu masz tutaj: http://www.digitalcitizen.life/how-install-use-telnet-client-windows-7-windows-81 ale dalej nie wiem po co Ci to.
komentarz 7 grudnia 2016 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.7/en/security-guidelines.html

Po prostu z podręcznika elektronicznego mysql trochę się uczę i nie wiem, do czego to. :)
komentarz 7 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Och. Ale nie jest tam napisane, że w taki sposób musisz się łączyć z bazą czy coś na niej robić. To tylko jakiś test, aby dla bezpieczeństwa z zewnątrz nie był otwarty port na którym działa baza, zasadniczo jak go nie wykonasz to nic się nie stanie. Przynajmniej zrozumiałem co robisz i że nic ważnego przez telnet nie chcesz robić, to dobrze.

Z jakiego Windowsa korzystasz? Podałem instrukcję powyżej dla 7, 8 i 10.
komentarz 7 grudnia 2016 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
Windows 10.
komentarz 7 grudnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
To tak jak w poradniku wyżej, wyszukaj czy masz już zainstalowany telnet i jeśli nie to włącz w funkcjach Windowsa. Niestety nie jestem w stanie w 100% potwierdzić, że tak jest ani sprawdzić teraz u siebie bo korzystam na co dzień z Linuxa.

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 698 wizyt
pytanie zadane 1 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez adio93 Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 213 wizyt
pytanie zadane 4 października 2015 w Systemy operacyjne, programy przez linux-pl Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 399 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2019 w C i C++ przez princess7322 Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...