• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przyszlość w informatyce.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
406 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2016 w C i C++ przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Witam. Mam 14 lat. Moim pytaniem będzie:

*do szkoły średniej skupić się na nauce w szkole czy skupić się bardziej na nauce np. C++ (chciałbym pisać gry komputerowe w przyszłości).

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
6
komentarz 6 grudnia 2016 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Skup się na nauce - ona zawsze się Tobie zwróci, programowania ucz się w wolnych chwilach.
komentarz 6 grudnia 2016 przez niezalogowany
@mvxxx Nie zgodziłbym się z tobą i powiedziałbym, że jeśli bardzo się lubi programowanie, to można spędzić trochę więcej czasu nad tym, co się lubi, niż nad tym, co musi (czyli uczenie się na przedmioty, których jednak się nie za bardzo lubi). Ale że będę miał w następnym tygodniu sprawdzian z historii (której nie cierpię), fizyki, angielskiego i francuskiego to odłożyłem wszystkie przyjemności...

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2016 przez Philip Bywalec (2,320 p.)
W wieku 14 lat to ja chciałem dobić 65 lvl w metinie i zostać politykiem. Teraz studiuje inf stosowaną. Skup się na obowiązkach a wolnej chwili rób to co lubisz, jeżeli jest tym nauka programowania to się ucz ;-) . Jesteś młody. Jeszcze wszystko może się zmienić. Obowiązków nie opuszczaj.
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2016 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
Nie jestem osobą która może ci bezpośrednio poradzić, ale mogę ci powiedzieć co ja planuję zrobić, bo jestem osobą w twoim mniej więcej wieku.
Ja chcę iść do jakiegoś dobrego technikum, uczyć się według programu nauczania, czyli HTML CSS itd. a poza tym zorganizować sobie grupę kolegów z którymi będę rozwijać się w kierunku docelowym - c++.

Więc:

do szkoły średniej skupić się na nauce w szkole czy skupić się bardziej na nauce np. C++

Myślę że jeżeli jesteś zdeterminowany i naprawdę chcesz programować to nie rzucaj szkoły w wieku 14 lat :) ucz się "jako tako" a poza tym kształć się na własną rękę w technologii która cię interesuje
3
komentarz 6 grudnia 2016 przez fanpajny Obywatel (1,610 p.)

dobrego technikum

Dobry żarty. Nie oczekuj zbyt wiele od szkoły do której chcesz pójść po gimnazjum, bo możesz się bardzo rozczarować. 

komentarz 6 grudnia 2016 przez vegettossj4 Początkujący (480 p.)
Jest dokładnie jak mowi fanpajny. Uczęszczam do technikum, lecz szkoła programowania cię nie nauczy. Musisz sam się uczyć, kupować książki, kupować kursy online itd. Szkoła może cię jedynie ZMUSIĆ do nauki ale nie NAUCZYĆ. Taka moja opinia :)
komentarz 7 grudnia 2016 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
Z tymi technikami jest różnie, w większości uczą jak spędzać wolny czas przy CS GO, ale zdarzają się wyjątki, czyli dobre technika, w których możesz znaleźć dobrego nauczyciele który będzie cię rozwijać również w strone tego co chcesz robić czyli c++
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Wiek tu nie ma nic do rzeczy. Zapewne jakieś 90% programistów uczyło się programować w wolnym czasie, a swoje umiejętności szlifowało i pokazywało w pracy. Bardzo dużo rzeczy, których uczą w szkole, nigdy nie przyda ci się w życiu, nigdy nie pomogą ci zapłacić rachunków, a i tak prędzej czy później o tych rzeczach zapomnisz. Przykładem takich rzeczy jest np. gramatyczny rozbiór zdania. No po kij to komu? Ale jest też dużo rzeczy które się w życiu przydaje (ortografia, matematyka, podstawy fizyki, język angielski). Tych rzeczy ucz się, nie odkładaj na potem. Programować możesz nauczyć się w wolnym czasie. W programowaniu bardzo fajne jest to, że kwintesencja programowania jest we wszystkich językach programowania taka sama. Przerzucenie się z jednego języka na drugi to kwestia nauczenia się syntaxu języka, oraz jakichś wbudowanych funkcji, bibliotek, namespace'ow. Dlatego też dla programisty nie trudno znaleźć pracę , oraz łatwo ją zmienić. Jeśli chcesz robić gry - bez fizyki, matematyki i języka angielskiego się nie obędziesz.
1
komentarz 7 grudnia 2016 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)

Przykładem takich rzeczy jest np. gramatyczny rozbiór zdania. No po kij to komu? 

Całą szkołę można by zaorać podając takie argumenty. A potem nie da się zrozumieć składni co drugiego wątku na tym forum:)

komentarz 7 grudnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
No przepraszam bardzo, ale z gramatycznego rozbioru zdań miałem same oceny niedostateczne, a rozumiem np. treść zdania, książki. Poza tym ani razu gramatyczny rozbiór zdania nie był mi potrzebny w życiu ani razu (poza szkołą). Skoro ty uważasz, że takie rzeczy są wszystkim potrzebne i niezbędne, to wytłumacz proszę, w jakich sytuacjach taka wiedza się przydaje.
komentarz 7 grudnia 2016 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)
Dobrze, to może być prawda. Ale większość tego czego uczymy się w szkole "nie przydaje się" w życiu. Z jakiegoś jednak powodu niemądrze byłoby chyba kończyć edukację po 3 klasie podstawówki, gdy już nauczono Cie czytać, pisać i liczyć podstawowe działania.
komentarz 7 grudnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Z tym, że 3 klasy podstawówki to trochę mało to się zgodzę, ale jednak 35 godzin lekcyjnych w tygodniu +1,5 godziny czekania na autobus dziennie to trochę dużo. Czas ten można by było według mnie skrócić do 25 godzin, bez żadnych skutków ubocznych dla uczniów. Mieliby wtedy więcej czasu na spotykanie się ze znajomymi, rozwijanie zainteresowań, realizację planów.
komentarz 7 grudnia 2016 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)
No trochę tak, jak patrzy się na własną przeszłość. Ale szkoła jest też dla rodziców, żeby dzieciaki coś robiły jak nie stać ich na zajęcia pozalekcyjne no i dla ujednolicenia, bo większość dzieci będzie jednak robić mało produktywne rzeczy, więc założenie jest takie że lepiej je zmusić do zdobywania wiedzy.
3
komentarz 7 grudnia 2016 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Poniekąd masz rację. Ja jeszcze swojej przymusowej edukacji nie skończyłem, ale często ze znajomymi idziemy gdzieś pograć w piłkę, idziemy na miasto and shit. Niby nieproduktywne, niepotrzebne, no ale jednak jest to spełnianie swoich zainteresowań, na mieście można się rozerwać, porozmawiać z ludźmi, poznać kogoś, zrelaksować się po 7-godzinach spędzonych na lekcjach.

Problem z polskim systemem edukacji jest taki, że uczniów w gimnazjum / liceum  uczy się wszystkiego, ale po trochu. Nie da się być we wszystkim dobrym, i dlatego uczniowie sami sobie powinni wybierać zajęcia na które chodzą. Dla przykładu, ja na pewno nie będę polonistą, bo nie za bardzo lubię czytać, mam słabą pamięć, gramatyka jest złem. Na pewno nie będę też chemikiem - jakoś mnie to nie kręci. Podróżnikiem też nie będę - jak mówiłem, mam bardzo słabą pamięć, a zabytki nie robią na mnie wrażenia, a poza tym ukształtowanie terenu, stolice, współrzędne geograficzne -  wszystko da się znaleźć w internecie, i nie rozumiem poświęcania na nauczenie się tego pierdyliarda godzin, skoro informacji tej będę potrzebował 10 razy w życiu, a wygooglowanie tego zajmie mi 10 sekund... . Jeśli na świecie byłyby tylko te trzy profesje, to wolałbym już mieszkać w kartonie.

Za to dobrze radzę sobie z matematyką, fizyką, informatyką, językiem angielskim. Praca informatyka jest moim marzeniem, które mam na wyciągnięcie ręki. Zatem w szkole powinienem kłaść największy nacisk na te przedmioty. Ba, nawet powinienem się dokształcać ich w czasie wolnym. No ale w takim rozrachunku po co mi są te wszystkie Mendelejewy, Kambodże i imiesłowy przymiotnikowe czynne, skoro tego w życiu nawet nie tknę, nie skorzystam z tego, nie będę pracował w tej profesji?

Przecież wystarczy zorganizować po nauczycielu z każdego przedmiotu, uczniowie sami by sobie układali indywidualny plan lekcji, i po prostu chodziliby na lekcje. Nauczyciel prowadziłby przez 7 godzin lekcje ze swojego przedmiotu, i wszyscy byliby zadowoleni. Uczniowie uczyliby się tego, czym są zainteresowani, co im się w życiu przyda, a nauczyciele nie musieliby myśleć: "Kurdę, temat o twierdzeniu Pitagorasa miałem z klasą IIH, czy jeszcze nie? Bo pamiętam, że z klasą IIF miałem, ale już ch*j wi, zrobię im kolejny temat, niech nie umieją".
1
komentarz 7 grudnia 2016 przez Philip Bywalec (2,320 p.)
"Problem z polskim systemem edukacji jest taki, że uczniów w gimnazjum / liceum uczy się wszystkiego, ale po trochu."

No właśnie nie. Przecież jedyne licea jakie dzisiaj są to profilowane. I co? Wychodzi Ci taki, który nie wie w którym roku był 1 rozbiór polski, bo przecież nie zdaje z tego matury ...

To ma być "elita" ? No chyba, że już nie ma czegoś takiego w tym kraju.

Oczywiście czym innym jest również fakt, że wśród nauczycieli również jest problem.
0 głosów
odpowiedź 7 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Zawsze możesz rozdzielić naukę C++ w wolnych chwilach. Pamiętaj że C++ to język o ogromnych możliwościach i dużo wymaga nauki. Te godzinkę dziennie lub więcej możesz poświęcać , aby pomału go ogarniać. Najważniejsza jest jak dla mnie systematyczność nauki.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 182 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 328 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 279 wizyt

92,540 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...