• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wektor momentu siły

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
968 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2016 w Matematyka, fizyka, logika przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Jak wyznaczyć wektor, jego zwrot i kierunek momentu siły?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 grudnia 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
wybrane 6 grudnia 2016 przez Tom_Ja
 
Najlepsza

Moment siły to iloczyn wektorowy:

M (wektor)= r (wektor) x F (wektor), gdzie r to promień wodzący, a F to wektor przyłożonej siły na końcu tego wektora. Obowiązuje reguła prawej ręki.

Wektor momentu siły jest wektorem osiowym (pseudowektorem), zaczepiony jest w punkcie O, a jego kierunek jest prostopadłydo kierunku płaszczyzny wyznaczonej przez wektor F i promień wodzący r.

wikipedia 

komentarz 6 grudnia 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Czyli jak mogę ustalić wektor?

Chodzi o to, że mam tu takie dwa obrazki i zupełnie nie potrafię zrozumieć jak można wyznaczyć ten wektor. Dlaczego jest raz do góry, a raz do dołu? Jaki ruch mam wykonać prawą dłonią, żeby się dowiedzieć?
komentarz 6 grudnia 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
Nakładasz wektor F na wektor r obracając go po najkrótszej drodze. Jeśli obrót jest w lewą stronę wynikowy wektor jest skierowany w górę. Jeśli w prawą to w dół.
komentarz 6 grudnia 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Dziękuję :)
0 głosów
odpowiedź 6 grudnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
komentarz 6 grudnia 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Gdyby ta odpowiedź mi wystarczała, sam bym poprzestał na tej stronie. Myślałem, że uzyskam jakąś łopatologiczną odpowiedź...
komentarz 6 grudnia 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Jak wyznaczyć wektor, jego zwrot i kierunek momentu siły?

Nie widzę tam nic o łopatologicznej odpowiedzi. Na przyszłość zalecam dodawać informację głoszącą o przeszukanych źródłach - brak linków w odpowiedzi.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 115 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2017 w C i C++ przez Dominik Kulis Użytkownik (720 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 231 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2021 w Matematyka, fizyka, logika przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 178 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2019 w Matematyka, fizyka, logika przez niezalogowany

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...