• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chciałbym podłączyć dwa komputery.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
210 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Assasin109 Początkujący (250 p.)
Chciałbym dowiedzieć jak mogę połączyć dwa komputery ze sobą ale tak żeby z jednego np. mogłem nagrywać a na drugim grać w gierki :D

Dziękuję i Pozdrawia Artur :D

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)
Łączysz je za pomocą skrosowanego kabla sieciowego. Ustawiasz parametry sieci na jednym komputerze i drugim i możesz cieszyć się połączeniem sieciowym. Jeśli chcesz połączyć się z jednego komputera na drugi używasz pulpitu zdalnego lub jakiegoś programu z rodziny VNC, ewentualnie TeamViewer. Ten pierwszy jest bezpłatny, ten drugi również do użytku niekomercyjnego.
1
komentarz 5 grudnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
co do skrosowanego kabla jeden komputer musi byc serwerm(klient-serwer)
komentarz 7 grudnia 2016 przez Assasin109 Początkujący (250 p.)
Czyli potrzebuję w jednym pc mieć 2 karty sieciowe?
komentarz 7 grudnia 2016 przez lnkoc Stary wyjadacz (13,960 p.)

Nie. W każdym PC wystarczy jedna.

Alternatywą kiedyś było połączenie przez porty szeregowe, ale jest to stary sposób i obecnie nieużywany ze względu na bardzo niską prędkość transmisji i ograniczenia co do długości kabla (2-3 metrów) link.

0 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Chodzi Ci o nagrywanie pulpitu? Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że nie da się tak zrobić, a przynajmniej tak, aby to jakoś fajnie działało. No ale kto wie, może jest jakieś rozwiązanie? :)
3
komentarz 5 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Jeżeli ktoś jest na tyle mądry, że minusuje odpowiedź (może faktycznie niewiele pomagającą) to jestem w stanie zrozumieć. To że ktoś ją (z niezrozumiałego dla mnie powodu) zgłosił, no to też jakoś zrozumiem, jeśli jest ku temu sensowny powód.

Natomiast kompletnie nie rozumiem, dlaczego takie osoby same się nie wypowiedzą na ten temat, skoro są takie mądre?
komentarz 5 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Eryk.Zgadzam się z Tobą.
komentarz 5 grudnia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Ciekawy jest fakt zgłaszania do moderacji posta członka ekipy moderacyjnej. :) Nie bacząc na autora odpowiedzi, zgłoszenie uchylam jako bezpodstawne.

Pewnie ludziom chodzi o zdanie "No ale kto wie, może jest jakieś rozwiązanie? :)".
komentarz 5 grudnia 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Nie wiem o co komu chodziło, ale zgłaszanie bez podania powodu (przynajmniej wtedy, kiedy tego powodu w jasny sposób nie widać) uważam za szczyt dziwactwa. A jeszcze durniejsze jest zgłaszanie treści, z którymi ktoś się nie zgadza. Okej, jeżeli komuś nie spodoba się co napisał ktoś inny to przecież może dać głos w dół, nie widzę problemu. Ale zgłaszanie służy do czegoś innego.

Nie wspomnę już o tym, że przecież jako członek administracji sam mogłem sobie takie zgłoszenie uchylić, ale nie chciałem wykorzystywać przyznanych uprawnień do własnych celów ;)

W każdym razie bardzo dziękuję za uchylenie zgłoszenia i chyba trzeba będzie się za nie zabrać, bo to nie pierwszy raz kiedy spotykam się z podobną sytuacją, że ktoś zgłasza zgodne z regulaminem treści.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 320 wizyt
pytanie zadane 5 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez mechanic8 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 197 wizyt
pytanie zadane 9 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez piotr432 Użytkownik (620 p.)
+7 głosów
3 odpowiedzi 519 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...