• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System Windows 7 nie chce się włączyć

Object Storage Arubacloud
0 głosów
191 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Tommy Użytkownik (520 p.)
edycja 5 grudnia 2016 przez Tommy
Wiem, że to śmiesznie brzmi, ale sytuacja jest niezbyt wesoła.

Problem polega na tym, że system działał OK, zanim nie zrobiłem pewnej głupoty. Tzn chciałem naprawić jedną rzecz (po wyłączaniu win7 pojawiał się napis trwa konfigurowanie...itd, trwało to tak długo noce i dnie, że zrezygnowałem z konfiguracji kilkukrotnie) i na pewnym forum zaproponowali żeby wybrać opcję F8 przy starcie win7 oraz wybranie opcji "Ostatnia dobra konfiguracja", oczywiście już nigdy potem system nie włączył się.

Próbowałem opcji naprawy systemu, trybu awaryjnego - wszystko co jest w moim zakresie nie działa.

No i jeszcze jedna kwestia - nie mam płytki, kopii zapasowej.

Plus jest taki, że mam zainstalowane Ubuntu i teraz z niego korzystam.

Moje pytanie brzmi jak to naprawić? I co się stało?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Jakieś wnioski?

System Ubuntu działa bez zarzutu,rozumiem.Czyli sprzęt można uznać za sprawny.

Wszystkie próby naprawy Windowsa zawiodły.

Potrzebujesz instalator Windowsa,płyta lub na pendrive(ameryki nie odkryłem) by uruchomić naprawę systemu lub jego reinstalację.Obraz iso Windowsa można poszukać w sieci.Klucz produktu (win7)jest na obudowie urządzenia lub w katalogu C:/windows(trzeba użyć odpowiedniego programu,by go odczytać)

A może masz jakąś partycję recovery,O której nie wiesz.Nie napisałeś,co to za sprzęt i czego się po nim spodziewać.

Jest jeszcze jedno wyjście,pożegnać się z Windowsem na zawsze.Pożegnania bywają trudne ale są do zniesienia,po co się męczyć ;)

Pozdrawiam.

ps.w momencie kiedy wklejałem ten tekst kolega podał Ci link do obrazu windy.
+1 głos
odpowiedź 5 grudnia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
W tym wypadku wedlug mnie najlepiej bedzie zrobic reinstalke systemu, poniewaz takie szukanie usterki moze kosztowac wiecej nerwow i czasu niz postawienie systemu od nowa (nowo zainstalowany system na pewno bedzie mniej zamulal niz system po naprawie), a jesli masz klucz do windowsa to mozesz pobrac obraz instalacyjny windowsa 7 z internetu: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7

Jesli zdecydujesz sie na reinstalke to przed tym, zgraj sobie na cos zewnetrzengo wazne dla Ciebie pliki.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 113 wizyt
pytanie zadane 24 października 2015 w Systemy operacyjne, programy przez natrov Gaduła (3,970 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 5,258 wizyt
pytanie zadane 27 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Lotoos Początkujący (260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 609 wizyt
pytanie zadane 28 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez Patrykoo Początkujący (320 p.)

92,538 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,923 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...