• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop czasami sam sié wyłącza

Object Storage Arubacloud
0 głosów
273 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Cześć. Mam taki problem gdyż laptop odłączony od zasilania sam się niekiedy wyłącza, a gdy go uruchamiam to widzę że baterii jeszcze spokojnie jest. Nie wiem czym to może być spowodowane więc podam część informacji o laptopie, a jak będzie potrzebna wiedza dodatkowa, to napiszę. Laptop dell zakupiony z 3 miesiące temu. System win 10. Procesor intel core i7.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Może to być wada fabryczna.Skoro laptop ma 3-miesiące,to może warto skorzystać z gwarancji na sprzęt?

Co możesz zrobić wcześniej?

Przeprowadzić test systemu,dysku,RAM.Jakiś test obciążeniowy(3DMark)

Możesz też włączyć do testowania laptopa,jakiś inny system,nie wymagający instalacji z pena lub płyty.
komentarz 5 grudnia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Wolałbym nie wymieniać laptopa, bo mam już tam zainstalowane kilka rzeczy, których nie chce mi się na nowo instalować
komentarz 5 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
To pozostają testy.

A co,jeśli testy będą przekonywujące i wskazywały na usterkę sprzętu?Są podejrzenia na razie.

Będziesz męczył się z nowym laptopem aż przeminie gwarancja,i co potem?

Dane możesz zarchiwizować na innym,zewnętrznym nośniku(zalecane) :)

Najpierw skup się na testach i sprawdzeniu systemu,wnioski mogą być pomocne podczas ewentualnej reklamacji.
komentarz 5 grudnia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Ok, a jak ów testy przeprowadzić?
komentarz 5 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Istnieją ogólnodostępne programy.Kiedyś korzystałem z narzędzi Hiren'sBoot,czasem jeszcze korzystam.

Myślę że koledzy z forum użytkujący Windowsa doradzą więcej w sprawie narzędzi diagnostycznych pod windowsa.Ja mogę coś palnąć niechcący ;)

Po prostu,żyją z nim na co dzień (Windows).
2
komentarz 6 grudnia 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Dziwne, że Ci się chciało w ogóle zakładać wątek. Skoro sprzęt jest nowy i ma gwarancję to po co w ogóle się w tym babrać?
komentarz 6 grudnia 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Bo nie wiem czy to wina sprzętu, czy czegoś innego...
komentarz 6 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
PrezMyk.Jestem Za w całej rozciągłości :)

Zrzucam swoje najważniejsze dane na inny nośnik.Zabieram laptopa i idę go reklamować.

Po to istnieje takie coś jak gwarancja.
0 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2017 przez 123skiper Bywalec (2,170 p.)
Sprawdź czy komputer się nie przegrzewa. Napisz jaki masz procesor.
komentarz 28 stycznia 2017 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Intel core i7-5500U

taktowanie: 2.4hz
komentarz 30 stycznia 2017 przez 123skiper Bywalec (2,170 p.)
edycja 30 stycznia 2017 przez 123skiper
A jak z temperaturą? Twój procesor może mieć max 105 stopni, jeśli tyle będzie to się wyłączy komputer. Jeśli będzie jednak powyżej 80 stopni komputer zacznie zwalniać, aby zmniejszyć grzanie. Jeśli tak oddaj do serwisu, żeby ci przeciścili i może pastę wymienili. Laptop powinien mieć ok. 40 stopni
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2017 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Ja mam win 8 i zabardzo nieznam się na win10 ale spróbój wejść w ustawienia baterii i tam coś pokombinuj.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez YakumoPL Obywatel (1,970 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 541 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 169 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez kalendarmenn Obywatel (1,270 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...