• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Obróbka video

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
214 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2016 w Grafika i multimedia przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Od czasu do czasu zdarza mi się składać filmy, tak po prostu, że taka jest moja pasja. Używam do tego zazwyczaj openshot. Tylko jest jeden problem, że jak sobie potnę, zaimportuje parę podfilmów, efektów to program mi się wysypuje. Nie mam jakiegoś dobrego sprzętu. Zwykły komputer na (core 2 duo) bez karty graficznej. Jakbym wrzucił kartę graficzną np. to myślicie, że przyjemniej by się pracowało?

     Ja myślę, że przyczyną takiego zachowania programu jest właśnie słaba wydajność mojego komputera. Co ja mógłbym zmienić? Szukam również porad odnośnie obróbki video. Może znacie jakiś bezpłatny tutorial. Jeśli tak to wielkie dzięki.

Pozdrawiam:

Don Matteo

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2016 przez BartoszGX1 Nowicjusz (230 p.)

Jestem świeży na forum, ale się wypowiem smiley
Po pierwsze: obrabiasz filmy HD 1920x1080i/p, 1280x720i/p, czy SD 720x576 (podałem najpopularniejsze formaty)?
Po drugie: A jakim dokładniej sprzętem dysponujesz - ilość pamięci RAM, dokładny model procesora? Jestem pewien, że mając te informacje będzie nam łatwiej udzielić Ci odpowiedzi wink
Po trzecie: Wiem z własnego doświadczenia, że do zabawy z video przydaje się mocniejszy procek i większa ilość pamięci RAM. Karta graficzna inna niż zintegrowana, też na pewno ułatwi Ci prace, szczególnie jeżeli obrabiasz HD.
 

komentarz 18 grudnia 2016 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Na lepszy program nie mam co liczyć na razie, albowiem potrzebuję kartę graficzną która umożliwi mi pracę. Mam właśnie trochę materiału video do przerobienia i jakość będę musiał się za to zabrać. Również za cyfrową stabilizację obrazu, na moim komputerze na razie bez szans. Obrabiam filmy tylko w jakości HD, robione zwykłym aparatem.

Sprzęt to:

procesor: core 2 duo

grafika: zintegrowana bez obsługi direx i openGl 2.0

ram: 3GB (ale linux mniej bierze także wolnej operacyjnej 2GB).

Wielkie dzięki za odpowiedz. Na razie nie mam więcej pytań, i temat w miarę mi się rozjaśnił. Aktualnie jestem w stanie załatwiania sobie karty graficznej.
0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2016 przez zperkowski Stary wyjadacz (11,150 p.)
Programy powinny być tak pisane, że na żadnym sprzęcie nie powinny się wywalać. Takie zachowanie świadczy o słabym oprogramowaniu. Słaby sprzęt powinien jedynie spowolnić pracę i renderowanie, ale sytuacji przez Ciebie wymienionych nie powinno być.

Na Twoim miejscu bym zmienił program na inny. Z darmowych polecam Blendera. To program do grafiki 3D, ale posiada również rozbudowane możliwości edycji wideo. Wpisz w YouTube Blender VSE Tutorial to znajdziesz potrzebne informacje. Znajomość Blendera może zaowocować w przyszłości. Renderowanie w Blenderze ma tą wadę, że długo trwa.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 249 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 450 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,500 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...