• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór technologii do projektu.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
176 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2016 w Inne języki przez piekarz007 Nowicjusz (160 p.)
Witam serdecznie,

Jestem pracującym studentem, w pracy zajmuję się front-endem głównie HTML,CSS,SASS,BOOTSTRAP.

Na uczelni mam do napisania projekt ma to być strona internetowa do której będą się logować dostawcy i księgowa. Dostawcy będą wpisywać pewne informację a księgowa będzie miała podgląd do tych informacji na tej podstawie będzie dokonywała decyzji biznesowych itp - opis jest nie taki istotny.

Zastanawiam się jakiej technologii backendowej użyć, z frontem nie będzie problemu jednakże chciałbym douczyć się w ramach rozwoju zawodowego jakiegoś języka backendowego. Która ścieżka jest bardziej przyszłościowa jeśli chodzi o prace(nie uwzględniam projektu). Zastanawiałem się nad JAVĄ, spring, NODEJS,oraz nad PHP, Symfony . Z java miałem do czynienia ale nie JEE , z PHP mam małe doświadczenie. Z ofert pracy które przeglądam wynika iż lepszy wybór byłby nauczyć się do technologii FRONT-ENDOWYCH PHP. Co o tym myślicie?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2016 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)

Z ofert pracy które przeglądam wynika iż lepszy wybór byłby nauczyć się do technologii FRONT-ENDOWYCH PHP.

Z których ofert pracy? Najwięcej ofert z wysokimi pensjami jest z korporacji dla backendowej Javy. Swoją drogą masa z pisanych w niej aplikacji dotyczy stricte tego, co opisałeś jako temat projektu, a więc spraw biznesowych.

Ale to tylko projekt uczelniany, na który pewnie masz mało czasu a i sam bardzo skomplikowany nie będzie. Lepiej sięgnąć po technologię z mniejszym progiem wejścia niż Spring i zrobić dobrą aplikację, bez przejmowania się aktualnym rynkiem pracy.

komentarz 3 grudnia 2016 przez piekarz007 Nowicjusz (160 p.)
A jakbyś się ustosunkował do NODEJS warto? Myślę że jest to technologia przyszłości , z tego co się orientowałem rynek na Jave jest mniej otwarty niż PHP, NodeJs.
komentarz 3 grudnia 2016 przez ribeiro Stary wyjadacz (11,440 p.)
Node to dobry wybór, zwłaszcza, że jako front end dev powinieneś reprezentować wysoki poziom znajomości JS. Ale prawdopodobnie nie ma to większego znaczenia, bo Twój backend będzie jedynie zapisywał i wysyłał dane z bazy danych według chęci frontu.
0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Łatwo i szybko też się pisze w Pythonie, Django, Flask, czy Ruby, Rails. Ostatnio też się tak nastawiłem na Node, ale już sam język JS nie jest taki fajny. Nie bez przyczyny powstaje na niego tyle nakładek w postaci TS, CoffeScript, Dart czy frameworków. Ja chcę dobrze opanować Python, Django, PostgreSQL, a do duetu HTML5 i CSS3 dołączyć CoffeScript, aby coś przyjemniej oskryptować zamiast JS. http://najavie.pl/coffeescript-dlaczego-wole-go-od-javascript/

Mam jeszcze w planach poznać Pyramid i Tornado, jako dodatkowe frameworki Pythona.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez respecto Nowicjusz (140 p.)
+2 głosów
3 odpowiedzi 1,468 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2016 w Offtop przez saliwan22 Gaduła (3,110 p.)
+2 głosów
0 odpowiedzi 93 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2021 w Offtop przez Kjan Nowicjusz (140 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,452 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...