• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ Błąd z wczytywaniem,pomijanie polecenia "cin"

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
922 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2015 w C i C++ przez VeNeSky Początkujący (350 p.)
Witam ;)

Mam problem w mojej skromnej gierce(dopiero zaczynam programowanie więc proszę nie krytykować,za porady jednak się obraże ;D)Mianowicie w miom mini MMO po włączeniu gry są 2 opcje do wyboru:Nowa gra i wcztywanie.I przy nowej grze cały program działa poprawnie.Przy opcji wczytywania po wybraniu jakiejś opcji z mojego menu program jakby pomija komendę "cin" i uznaje ,że użytkownik wpisał 0.A jako, że te opcje są zapętlone to napisy pojawiają wielokrotnie nie czekając na to co wpisze użytkownik.Wiem że program dobrze wczytuje zapis ponieważ za pomocą komendy "cout" to sprawdziłem.Jeszcze raz bardzo przepraszam za mój amatorski opis ale tak jak już mówiłem dopiero się ucze ;-)            Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 maja 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Czy używasz funkcji...

std::cin.clear();
std::cin.sync();

Są dość ważne ponieważ czyszczą bufor. Spróbuj wink

komentarz 13 maja 2015 przez VeNeSky Początkujący (350 p.)
Coś mi te funkcje nie wychodzą :( Gdzie te funkcje wstawić?
komentarz 13 maja 2015 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Show me your code...

komentarz 13 maja 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Po każdym cin>> ,powinienes wrzucić cin.sync(). Po prostu wpisać w kolejnej linijce. Ona czyści bufor, a bez tego cin wlasnie takie rzeczy odwala.
komentarz 14 maja 2015 przez VeNeSky Początkujący (350 p.)
Dzięki :) Zadziałało.

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 262 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 243 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2021 w C i C++ przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 93 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2020 w C i C++ przez Konrad Gałach Użytkownik (880 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...