• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ - Jak klasa mogłaby analizować wiersz i działać na nich

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
389 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2016 w C i C++ przez Poeta Doctus Użytkownik (740 p.)
Witajcie

Ostatnio zainteresował mnie temat AI.  Tu moje pytanie: jak stworzyć klasę, która pobierze od użytkownika wiersz  np zdanie "jaki kolor lubisz?" i przeanalizuje go pod kątem  wyszukiwania wyrazów kluczowych. Np "jaki", "kolor".   np stworzyć  kilka zbiorów i łączyć je. np zbiór pierwszy [pytania] - { jaki, jakie, kto, co, kiedy, gdzie } itp. drugi = { kolor, wiek, smak, miejsce..} itp.  Chodzi aby klasa analizowała zdanie i gdy napotka np: kolor, jaki to  stworzy odpowiedz.  Są jakieś specjalne biblioteki do AI czy jak?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 grudnia 2016 przez niezalogowany
Uczenie maszynowe to spory dział informatyki, polecam poszukać w google artykułów pod frazą "machine learning", ewentualnie lib: https://www.tensorflow.org/
komentarz 1 grudnia 2016 przez Poeta Doctus Użytkownik (740 p.)
Na początku w sumie wystarczyłby mi algorytm aby klasa sama wyszukiwala slow kluczowych  w zdaniu. jest cos takiego domyslnie w c++?
komentarz 1 grudnia 2016 przez niezalogowany

Jeżeli pytasz o szukanie o konkretnych słów, to tak jest ale nie jest to związane z AI (string::find)

komentarz 1 grudnia 2016 przez Poeta Doctus Użytkownik (740 p.)
A znasz moze zbior podobnych rzeczy w internecie? Bo gdy dostaje odpowiedz na jedni pytanie pojawia sie kolejne a zawracanie glowy  ludziom na forum co chwile wydaje sie malo wydajne. A takowe pytanie to czy mozna  tworzyc  nowe  klasy  na zawolanie z danymi podanymi prze uzytkownika?
komentarz 1 grudnia 2016 przez niezalogowany
Nie rozumiem co chcesz osiągnąć?
komentarz 1 grudnia 2016 przez Poeta Doctus Użytkownik (740 p.)
Szczescie i poczucie spelnienia. A jako ze mnie ten temat obecnie interesuje to zadaje pytania na forum informatycznym?
komentarz 1 grudnia 2016 przez niezalogowany

Moje pytanie odnośnie tego "co chcesz osiągnąć" dotyczyło tego:

 czy mozna  tworzyc  nowe  klasy  na zawolanie z danymi podanymi prze uzytkownika?

komentarz 1 grudnia 2016 przez Poeta Doctus Użytkownik (740 p.)
Na przykladzie bedzie to dobrze widac:  Osoba wybiera opcje stworzenia osoby. Wtedy tworzy sie dany obiekt i uzytkownik moze ustalic jego  dane np: wiek,  imie, pochodzenie. Potem moze te dane wyswietlac itp.
komentarz 1 grudnia 2016 przez niezalogowany
To podstawy c++, radzę się podszkolić
komentarz 1 grudnia 2016 przez Poeta Doctus Użytkownik (740 p.)
Robie to od rock. Ale niestety wiekszosc materialow to schemat wskaznika, danych, schemat klasy itp. Nie moge znalezc niczego  zmodyfikowanego aby sie dobrze uczyc.
komentarz 1 grudnia 2016 przez niezalogowany
komentarz 1 grudnia 2016 przez Poeta Doctus Użytkownik (740 p.)
Przerobilem te strone. Szkoda tylko ze nie pokazali jak owe reczy sie wykorzystuje. Suche  schematy sa rowniez w dokumentacji. A nie na tym polega nauka.
komentarz 1 grudnia 2016 przez niezalogowany
No to nie umiesz wykorzystać tej wiedzy, bo ja bazowałem na tym kursie i potrafiłem robić rzeczy, które ty chcesz zrobić (btw to jest pierwsza lekcja obiektówki z tym wczytywaniem wartości do obiektu)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 196 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Maren Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,221 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2019 w Nasze projekty przez Mavannkas Bywalec (2,290 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 2,810 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2018 w C i C++ przez Bondrusiek Maniak (61,370 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...