• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Brak karty sim. wielki problem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
400 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2016 w Urządzenia mobilne przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
czesc. Pisze z telefonu więc przepraszam za pisownie. Mam problem z kartą sim. Otóż sytuacja wygląda tak : gdy wkładam sim do telefonu (HTC desire 310),wyswietla mi się komunikat "nie wykryto karty sim ,sprawdź czy kartą jest gotowa". Byłem w plusie ,oddałem na gwarancję bo zorientowałem się ze nie ma nr imei. Otrzymałem telefon z wymienioną płytą glowna. Imei jest, ale zasięgu nie ma. Komunikat o braku jestdalej . SSprawdzałem swoją sim na innym telefonie i dziala ,zaś na HTC żadna nie dziala. Co może być problemem? Może styk na kartę ? Z góry dziekuje i pozdrawiam!!

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 listopada 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Jesli karta dziala bez problemow na innym urzadzeniu to ja bym obstawial ze to urzadzenie ma problem a nie karta sim (co zreszta zdaje sie ze zauwazyles). Odeslales telefon na gwarancje w takim razie zdaje sie ze masz ja nadal, wiec wedlug mnie nie pozostaje nic innego jak zglosic ten problem w plusie bo grzebanie w telefonie na wlasna reke moze spowodowac utrate gwarancji.
komentarz 30 listopada 2016 przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
Raczej tak zrobię. Dzięki za odp
+1 głos
odpowiedź 30 listopada 2016 przez vxvx Początkujący (320 p.)
Upewnij się, że telefon ma IMEI. W tym celu wpisz na klawiaturze z której wybierasz numer coś takiego:  *#06#

Sprawdź czy w ustawieniach ,,Sieci komórkowe" jest ustawione na GSM/WCDMA.

Włóż kartę na wyłączonym telefonie i przytrzymaj ją/przyciśnij i włącz telefon, o ile nie probujesz używać np. nano SIM w slocie micro SIM.

Mam nadzieję, że takie sprawy jak czy karta jest na pewno aktywna itd były już dawno sprawdzone. Upewnij się, że na innym telefonie możesz normalnie do kogoś zadzwonić, wysłać SMS. Jeżeli tak a nic z oczywistych rozwiązań nie daje rezultatu to może warto wrócić się do serwisu lub do operatora żeby jakoś tam rozwiązali ten problem.
komentarz 30 listopada 2016 przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
Napisałem wyżej ze numer imei został naprawiony w plusie , bo myślałem, że to główna przyczyna. Jednak gdy wymienili mi płytę główną to i tak jest to samo . Dzięki za odp
1
komentarz 30 listopada 2016 przez vxvx Początkujący (320 p.)
Chodziło mi raczej o ponowne sprawdzenie ;) Mam nadzieję że jakoś problem się naprawi. Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,183 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez kacperc317 Początkujący (320 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 913 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2019 w Urządzenia mobilne przez Gildin1_2 Gaduła (3,060 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,045 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2017 w Urządzenia mobilne przez niezalogowany

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,955 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...