• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozreklamowanie nowego bloga

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
208 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2016 w Offtop przez piotreksi Początkujący (410 p.)
Witam. Założyłem nowego bloga na Wordpressie. I chciałbym sie dowiedzieć jak go rozreklamować, rozkręcić. Szukałem w necie, ale wole sie zapytać specjalistów z forum :D

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 29 listopada 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
wybrane 30 listopada 2016 przez piotreksi
 
Najlepsza

Wszystkie rady z już niedługo rocznego doświadczenia w pisaniu bloga :)

1. Połącz Wordpressa z Twitterem, G+, Facebookiem. Wszystkimi swoimi kontami. To pozwoli na automatyczne wysyłanie posta o nowym tekście.

2. Jak napiszesz jakiś lepszy tekst, wrzuć go na Wykop. Pamiętaj jednak o dobrym otagowaniu (tylko popularniejsze tagi).

3. Uruchom newslettera. Przypominaj o nim regulanie, może ktoś, kto trafi się zapisze, a wtedy ma zawsze powiadomienia o nowym tekście.

4. Na koniec tekstu daj linki do innych podobnych tekstów.

5. Jak uzbierzesz kilka tekstów, wybierz najlepsze, którymi chcesz się reklamować i zrób z nich sekcję w stylu "Najlepsze teksty". Nowy użytkownik prędzej kliknie w to i znajdzie coś dla siebie, bo ostatnie posty na głównej niekoniecznie są najlepsze.

6. Jeśli masz Twittera, skorzystaj z missinglettr.com. Służy do automatyzacji wysyłania Twittów. Za darmo możesz promować jeden tekst w tygodniu, promocja jest automatycznie układana (możesz zmienić treść) na przestrzeni całego roku.

7. Skorzystaj z Hootsuite. Kilka profili społ. naraz - wiele funkcji dopasowywania przypomnień o starych tekstach, czy zapewnienie sobie regularnej aktywności w sieci przy np. comiesięcznym/cotygodniowym posiedzeniu.

8. Jeszcze raz Wykop - nie muszą być znaleziska, po założeniu konta możesz dodawać po prostu posty, otagowane i ciekawe przyciągną grono naprawdę mądrych ludzi. To tam też znajdziesz konkstruktywną krytykę.

Jeden, moim zdaniem słaby tekst zdobył z tysiąc wykopów na Wykopie (już pół roku temu) i od tego czasu mam na niego mniej więcej po siedem wejść na bloga. A z tego tekstu niektórzy wchodzą na inne posty. Ale rzadko.

9.  Agregatory treści, kolekcje na G+, Piny na Pintereście, itd.

10. Komentowanie na innych stronach. Link do strony tyylko tam, gdzie jest na to możliwość, broń Boże pisać Zapraszam do siebie, LINK.

11. Regularne pisanie - Google to lubi.

12. A propos Google - wrzucanie do G+ powoduje, że magicznie masz wejścia z wyszukiwarki.

13. FB chyba w sumie nie ma większego znaczenia - ucinanie zasięgów, chyba, że płacisz. Pod tym względem Wykop jest lepszym rozwiązaniem. Ja sam nie założyłem strony na FB, udzielam się tylko na Wykopie.

14. Grupy na FB - świetne grono ludzi z wąskiej dziedziny - wejścia gwarantowane.

15. Pisz, pisz, pisz. Wykorzystuj funkcję publikowania notek w późniejszym czasie. Ja w ten sposób dałem radę przez rok (w Sylwestra minie ;) ) publikować notki co tydzień. Raz mam wenę, raz nie. Dzięki tej opcji teksty pojawiają się regularnie. Posty zakolejkowane już do końca roku. ;)

BTW ciekawie się zapowiada Twój blog, dodałem do obserwowanych ;)

+2 głosów
odpowiedź 29 listopada 2016 przez niezalogowany
Ale po co? Na razie tam jeszcze nic nie masz ;)

Później możesz wrzucić linka np tutaj na forum, wykop, wiadomo: wśród znajomych itd
+2 głosów
odpowiedź 29 listopada 2016 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Nic na szybko nie zrobisz...

Tak samo, jak kanał na YT, czy fanpage na FB, potrzeba czasu.

Z tego, co mogę doradzić, to:

  1. Po pierwsze - dobra treść sama się obroni i rozreklamuje
  2. Uzbieraj trochę tego materiału, jeszcze nic nie masz
  3. Połącz bloga z jakimiś społecznościówkami
  4. Prowadź nieinwazyjną reklamę przez newslettery [ale najpierw zalicz punkt 1 i 2]
  5. Cierpliwość, szanowanie odbiorców, cierpliwość... 

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 948 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 247 wizyt
pytanie zadane 20 października 2020 w Nasze projekty przez Czarus0 Obywatel (1,040 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...