• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowy blog na temat technologii

Object Storage Arubacloud
0 głosów
445 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2016 w Offtop przez piotreksi Początkujący (410 p.)
Witam wszystkich, którzy zainteresowali się tematem.

Chciałbym krótko napisać o moim nowym blogu, który założyłem ostatnio ale nie w celu reklamy jego samego ale bardziej konstruktywnej oceny i opinii. Jak narazie znajduje się tam tylko 1 post, ale chciałbym dowiedzieć się czy wszystko gra ,czy blog sam w sobie jest czytelny itp. Chętnie przyjmę wszelkie porady :))

Dzieki wielkie za zainteresowanie ;)

www.startyourexe.wordpress.com
1
komentarz 29 listopada 2016 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Trochę dużo literówek i błędów interpunkcyjnych.

Polecam takie narzędzie jak: https://www.languagetool.org/pl/

Na kod nie patrzę, bo nie masz na niego wpływu.
komentarz 29 listopada 2016 przez piotreksi Początkujący (410 p.)
Dzieki za linka, chetnie skorzystam :))

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 listopada 2016 przez saliwan22 Gaduła (3,110 p.)

Witam!

Moim zdaniem jest spoko tylko jest jeden problem po dłuższej chwili czytania zaczynają boleć oczy(przynajmniej mnie). Ten biały kolor mnie męczy. Gdyby zamiast niego był jakiś naprawdę jasny szary lub pattern z https://subtlepatterns.com/ to według mnie było by o niebo lepiej. Oczywiście nie wiem czy inni mają ten problem co ja ale to taka rada ode mnie.

Pozdrawiam!

komentarz 29 listopada 2016 przez piotreksi Początkujący (410 p.)
Spoczko postaram sie nad tym popracowac ;)
komentarz 29 listopada 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

Według mnie :) jest to spowodowane słabą czcionką, a raczej ustawioną grubością czcionki na minimum.

Bolo oczy? Polecam flux

komentarz 29 listopada 2016 przez saliwan22 Gaduła (3,110 p.)

Tutaj muszę się zgodzić bo czcionka jest delikatnie "za cienka".

Myślę, że skorzystam z rady.

Bolo oczy? Polecam flux

 

 

komentarz 29 listopada 2016 przez piotreksi Początkujący (410 p.)
Okay juz sie zabieram do pracy :D
+1 głos
odpowiedź 29 listopada 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
  • Wybitnym polonistą nie jestem - w ogóle nie jestem - ale mógłbyś trochę popracować na językiem polskim. Szczególnie moją uwagę przyciągnął przecinek przed "to".
  • Staraj się czytać to co napisałeś. Możesz wtedy wyeliminować ewentualne literówki/pomyłki, a do tego sprawdzić czy nie napisałem głupot.Wiem, wiem to zajmuję trochę czasu, ale czego się nie robi dla czytelników :)
  • Zachowaj jakąś spójność. Jeżeli po "nagłówku" wstawiasz linię to rób to zawsze, a nie tylko w ostatnich 2 akapitach. Inną sprawą jest sens tego, ponieważ fajnie wyglądająca linia daje słaby efekt pod względem kod HTML. Ta inia służy do tematycznego oddzielenia dwóch treści, a nie do podkreślania nagłówków. Powiedzmy, że blog jest o informatyce, a nie o webdev-ie, więc nie musisz przejmować się takimi bzdurami.
komentarz 29 listopada 2016 przez piotreksi Początkujący (410 p.)
Dzieki wielkie za opinie! Wiem, ze tego "to" jest  ciut za duzo, ale postaram sie jak najszybciej to wyeliminować.
0 głosów
odpowiedź 29 listopada 2016 przez niezalogowany

Uwaga, czepiam się:

  1. Osobiście nie przepadam za tak wielkimi obrazami w blogach
  2. Jeżeli dodajesz link w środku posta to warto go otwierać w nowej karcie, bo inaczej możesz stracić czytelnika

Miał wykonywać skomplikowane obliczenia, wyręczać człowieka aż w końcu zastąpić go w wielu dziedzinach naszego życia.

No raczej wątpię aby ktoś pierwotnie zakładał że będzie dostępny powszechnie, czy też używany do wszystkiego. On raczej miał służyć tylko konkretnym instytucjom wojsko / uczelnie itd. 

I tu właśnie nasuwa się pytanie gdzie dostać taką moc obliczeniową?

Na rynku istnieje już wiele rozwiązań, które mają nam pomóc uporać się z tym problemem. 

Szczerze? Po przeczytaniu arta do tego momentu ja nie widzę problemu, co więcej: dzisiaj korzysta się z wielu urządzeń, które są słabe (choćby w IoT): mikrokontrolery się bardzo rozwijają. Ja jeszcze ani razu nie poczułem skorzystać z super mocnej maszyny, a jeśli nawet to mamy rozwiązania chmurowe

Golem działa w krótkich krokach.

WUT? Dziwne sformułowaniu

Dzięki czemu programiści otrzymują komplet usług.

Dzięki czemu właściwie? Jakich usług?

Artykuł w sumie o niczym, wzmianka o jakimś startupie, podałeś jakiś podstawowe założenia projektu i na końcu podałeś kwotę jaką ten startup uzbierał.

komentarz 29 listopada 2016 przez piotreksi Początkujący (410 p.)
Haha okay dzieki wielkie za opinie a to dziwne sformułowanie to zwykły błąd ktory przeoczyłem ;)

Ale z wieloma rzeczami sie zgadzam.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 171 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2017 w Nasze projekty przez Mac Orcz Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 225 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez gsharp Początkujący (280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 130 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2016 w Nasze projekty przez Karitto Użytkownik (610 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...